Dwa słowa wiary - ks. Zbigniew Paweł Maciejewski

Dostępność: na wyczerpaniu

"Dwa słowa wiary" - co to znaczy, że Jezus jest Zbawicielem i Panem? I co zrobić, by samemu tego doświadczyć?

Jest to broszurka ewangelizacyjna na rok wiary. Dzięki tej maleńkiej książeczce wytłumaczysz każdemu, czym jest wiara. Prosty tekst i ilustracje prowadzą czytelnika do prawdziwego zrozumienia biblijnej wiary.

Poznasz, że wiara to nie mądrości kazań i wzruszenie pobożnych przykładów, ale żywy Bóg wchodzący w życie człowieka i ratujący go od śmierci.

Książeczka „Dwa słowa wiary” jest prostym wytłumaczeniem na czym polega wiara i chrześcijaństwo.

Punktem wyjścia jest powszechność grzechu i jego konsekwencje. Następnie ukazane są niepełne „wydania” chrześcijaństwa redukujące wiarę do przyjęcia intelektualnych prawd i moralnych przykładów.

Na tym tle książeczka buduje prawdziwy obraz zbawienia jakie jest jedynie dostępne w Jezusie Chrystusie.

Książeczka na koniec pokazuje zasady chrześcijańskiej formacji – Słowo Boże, modlitwa, sakramenty, wspólnota Kościoła.

Dwa słowa wiary to „ratuj” i „zostań”. Ze świadomości grzechu rodzi się potrzeba zbawienia. Odkrywamy w Jezusie ratownika, który może nam pomóc i zwracamy się do Niego – „ratuj”. To jednak nie wystarczy, trzeba jeszcze otrzymane zbawienie zachować, rozpocząć chrześcijańskie życie z Jezusem. Stąd nasza decyzja –„zostań”, skierowana do Niego.

Książka ma „tryb obrazkowy”. Każdy rozdzialik to rysunek i jego wyjaśnienie.

Przejrzyj całą zawartość książeczki – od pierwszej do ostatniej strony:

ROK WYDANIA: 2016

WYDAWNICTWO: FUNDACJA NASZA WINNICA