Dotyk, który zmienia życie. Spójrz inaczej na Eucharystię - ks. Zbigniew Paweł Maciejewski

Książeczka pokazuje dotyk jako istotny element miłości i budowania więzi. Opiera się na dwóch ewangelicznych historiach – kobiety „która prowadziła w mieście życie grzeszne” i trędowatego. Oboje przez dotknięcie Jezusa doświadczyli przemiany swojego życia. Takim dotknięciem są sakramenty, także Eucharystia. Nie tylko dotknięciem, ale pocałunkiem. By obficie czerpać z Eucharystii potrzebujemy poznania Boga. Staje się to możliwe przez Boże Słowo.

„Stworzenie Adama” Michała Anioła z kaplicy sykstyńskiej doskonale wpisuje się w treść naszej książeczki. Dotyk Boga obdarza Adama życiem. Możemy doświadczyć tej samej łaski, stąd wybór takiej a nie innej ilustracji na okładkę książki.

„Przekartkuj” książeczkę na filmie:

Generalnie książeczka jest przeznaczona dla dorosłych i dla młodzieży, będących na początku swojej drogi wiary. Ta konkretna oferta zaś przeznaczona jest dla księży, katechetów, liderów grup i wszystkich, którzy chcieliby tę książeczkę komuś dać.

Można ją wykorzystać jako:

• Pamiątka i prezent kolędowy (zamiast obrazka)
  • Drobny upominek
  • Skromna nagroda czy wyróżnienie w konkursie
  • Pamiątka jakiegoś udziału
  • Uzupełnienie katechezy czy konferencji na temat Mszy Świętej
  • Dowód sympatii
  • Zachęta do pomyślenia o sprawach wiary

Zawsze dobrze jest mieć ją pod ręką, w konfesjonale czy kancelarii.

ROK WYDANIA: 2017

WYDAWNICTWO: FUNDACJA NASZA WINNICA