Dobra Nowina dla dzieci

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 39,00 zł

Cena regularna:

39.00
ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Ocena: 5
Producent: Fundacja Nasza Winnica
Kod produktu: 211

Opis

Prawdziwy tekst Pisma Świętego,
dla dzieci, które właśnie nauczyły się czytać!

“Mamy już wydanie Pisma Świętego przeznaczone dla dziecka z II lub III klasy!”

Czy wiesz jaka może pojawić się myśl w głowie ośmio, czy dziesięciolatka, gdy dostaje prawdziwe Pismo Święte? Nie jest ważne, jakie to będzie tłumaczenie, nie jest też ważne, czy całość, czy tylko Nowy Testament.

Ta myśl brzmi:

“To nie jest dla mnie!”

Faktycznie, Biblia przerastać będzie swoimi rozmiarami wszystko, co dziecko do tej pory przeczytało i w najbliższym czasie przeczyta. Dopiero nauczyło się czytać a tu tyle liter i takie małe. Jak się do tego zabrać? I wszędzie jakieś cyferki, gwiazdki, jak to czytać? I takie to trudne! I tyle tego!

Prawdziwa katastrofa, gdy mały człowiek dorośnie, ale do końca życia nie rozstanie się już z myślą, że Biblia “to nie jest dla mnie!” To wcale nie jest wydumany scenariusz. Wiele osób żyje z takim podejściem do Pisma Świętego.

Może być inaczej, gdy we właściwym czasie, w chwili gdy dziecko zaczyna w miarę pewnie i samodzielnie czytać, podsunąć mu właściwe wydanie Pisma Świętego, a dokładnie wypisy z niego, przeznaczone dokładnie dla niego, dla dziecka, które właśnie nauczyło się czytać.

Jest mnóstwo wydań “Biblii dla maluszków” – kolorowe, rysowane, malowane, komiksowe, rymowane, opowiadane, parafrazowane, duże, małe, wodoodporne i zwykłe. Jest też wiele wydań Biblii dla dorosłych – różne tłumaczenia i formaty.

Nie ma jednak czegoś “pomiędzy”. Nie ma prawdziwego tekstu Pisma Świętego dla dziecka, które właśnie nauczyło się czytać, ale dorosłe wydanie jeszcze je przerasta.

Nie ma, a dokładnie rzeczy ujmując “nie było”. Tę lukę wypełnia teraz:

Dobra Nowina dla dzieci

Książka powstała w ramach projektu:

Założenia:

Formacja biblijna dziecka wymaga przyjęcia etapów. Gdy dziecko uczy się czytać, otrzymuje wypisy z czterech Ewangelii. Następnie dostaje Ewangelię Marka, potem cztery Ewangelie w całości. W ten sposób dojrzewa do “dorosłego” wydania. Jednocześnie dorośli pomagają dziecku w poznawaniu Biblii przez ćwiczenia i wspólne studiowanie.

Niniejsza publikacja jest realizacją pierwszego etapu.

 
 

Przejrzyj zawartość PDF

Całość naszej publikacji umieszczamy w poglądowym pliku PDF.

Oceń samodzielnie efekt naszej pracy

Dobra Nowina dla dzieci by Zbigniew

Co wyróżnia Biblię Pierwszego Kontaktu – Dobrą Nowinę dla dzieci?

Biblia Pierwszego Kontaktu – Dobra Nowina dla dzieci to wybór 38 fragmentów z czterech Ewangelii, pokazujący w zarysie, ale całościowo, życie i nauczanie Jezusa Chrystusa.

W pracy nad wydaniem przyjęto następujące założenia:

  • Nie będziemy korzystać z dotychczasowych tłumaczeń. Należy stworzyć nowe, autorskie, tłumaczenie, z myślą o jego specyficznym odbiorcy, jakim jest 8-10 letnie dziecko
  • Dziecko potrzebuje swoich własnych przypisów, bo ma swoje własne pytania, na które w “dorosłych” przypisach nie znajduje odpowiedzi a jednoczesnie “dorosłe” komentarze odpowiadają na pytania, których dziecko zwykle nie zadaje. 
  • Należy uszanować zdolności percepcyjne dziecka. Tekst musi być podanymi literami, które są duże, jest w nich dużo światła, jest duża interlinia i duże marginesy zwężające szpaltę. To wymusza duży format wydania – A4. 
  • Biblia dla dzieci potrzebuje ilustracji. Są one wtórne wobec tekstu, ale poruszają wyobraźnię dziecka. 
  • Od “małego” należy dziecko oswajać z podziałem tekstu biblijnego na rozdziały i wersety

Dla kogo jest “Dobra Nowina dla dzieci”?

Dla dzieci, które właśnie nauczyły się czytać, czyli dzieci z końca I klasy i nieco starsze – II i III klasa. W praktyce jest to pomoc adresowana do rodziców, którzy troszczą się o biblijną formację swoich dzieci.

Najlepsze czytanie to czytanie dziecka, przy ojcu lub matce.

Towarzyszyła nam myśl o stworzeniu, może zabrzmi to brzydko, “narzędzia” formacji biblijnej.

“Dobra Nowina dla dzieci” a program “Z mamą i tatą do Pierwszej Komunii”

Program komunijny “Z mamą i tatą do Pierwszej Komunii” zawiera szereg odniesień do treści ewangelii. Są to historie komiksowe oraz rozmowy z dzieckiem oparte o fragmenty Ewangelii. Wszystkie te fragmenty są w “Dobrej nowinie…”

Program “Z mamą i tatą do Pierwszej Komunii” zakłada, że w listopadzie dzieci otrzymują na spotkaniu w kościele, egzemplarz Pisma Świętego. Może to być “Dobra Nowina…”

Jak jest wydana “Dobra nowina dla dzieci”?

Oferujemy książkę w dwóch wersjach

  • Oprawa szyta, miękka, w środku papier offsetowy 80g (grubość jak w papierze ksero)
  • Oprawa szyta, twarda, w środku papier kreda 130g Magno Volume (grubszy i z lepszym oddaniem barw)

UWAGA - polecamy do tej książki nasze ćwiczenia: "Czytamy Dobrą Nowinę".

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (2)

17 marca 2023

Szkoda, że tak późno dotarłam do tej książki. Dobra Nowina wraz zeszytem ćwiczeń w sposób niezwykle czytelny, przejrzysty wprowadza małego Czytelnika w nauczanie Jezusa Chrystusa, jego przypowieści, działalność. Co ważne, daje kontekst konkretnym wydaqrzeniem, w jakiś sposób "każe" się zatrzymać, a nie czytać bezrefleksyjnie, od deski do deski. Młody Czytelnik widzi więcej oczyma wyobraźni, przenosi się niejako dwa tysiące lat wstecz, a konkretne historie są mu bliższe. Nasze dzieci pokochały tę pozycję

17 marca 2023

Niezwykła lektura. Młody Czytelnik oprócz konkretnej treści Słowa Bożego, otrzymuje sporą dawkę wiedzy odnoszącej się do kontekstu, konkretnych treści, pojęć. Poznaje Mapę Ziemi Świętej. Niezwykła ksiażka!

Promocje
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl