Dotyk, który zmienia życie - Zbigniew Paweł Maciejewski [RECENZJA] 0
Dotyk, który zmienia życie - Zbigniew Paweł Maciejewski [RECENZJA]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Żyjemy w społeczeństwie, które boi się dotyku. Jeżeli pozwalamy komuś na taką formę bliskości, to znaczy, że mu ufamy. Przyzwolenie na dotyk mają tylko Ci, których kochamy.

Do innych czujemy dystans. Słusznie. Dotyk to przecież wyraz miłości i bliskości.

Aby doświadczyć miłości trzeba chcieć otworzyć się na drugą osobę, wejść z nią w głębszą relację. To wymaga czasu i zaangażowani.

Czy wiesz o tym, że istnieje dotyk, który ma moc zmienić twoje życie na lepsze? Dotyk, dzięki któremu doświadczysz uczuć wcześniej Ci nieznanych. Dotyk, który pokrzepia chorych, przynosi ulgę cierpiącym.

To dotyk samego Boga. O tym jest ta książeczka.

Dotyk Boga ma ogromną siłę. Przynosi ukojenie, pocieszenie, jest w stanie uwolnić Cię od bólu i utrapienia. Jest lekarstwem, którego potrzebujesz, w momentach, kiedy jest Ci źle.

Być może nie zdajesz sobie sprawy z tego, że Bóg poprzez sakramenty , w szczególny sposób Cię dotyka. Właściwie kładzie na Ciebie swoje ręce. Chce, abyś mógł wtedy poczuć Jego bliskość.

Dzieje się to, w szczególny sposób, podczas Eucharystii. Jest ona największym doświadczeniem Jego autentycznej miłości skierowanej ku nam. Jest doskonałym dowodem na to, że Jezus z miłości do nas, potrafi własne życie złożyć w ofierze.

Dwie historie biblijne, służące za przykład, pokazują, że człowiek, pomimo swojej grzeszności i niedoskonałości, może z ufnością otworzyć się na działanie Boga.

Potrzebna jest tylko głęboka wiara i świadomość, że to Bóg wie najlepiej czego Ci potrzeba. Kiedy zdasz sobie z tego sprawę, odczujesz bardzo mocno i realnie działanie Jego łaski.

Jego dotyk przemienia. Nie tylko nasze serca, ale również całe życie. Musisz tylko z pokorą i odwagą, chcieć zbliżyć się do Niego, przebywać w Jego obecności.

Jak masz zaufać i pozwolić dotknąć się komuś, kogo nie znasz? Musisz najpierw Go poznać i spróbować zrozumieć. Słuchanie drugiej osoby, odnajdywanie w jej słowach głębi, prowadzi do zacieśnienia relacji. Tak samo jest z Bogiem.

Twoja wiara rodzi się ze słuchania Słowa Bożego. Odkrywanie go na co dzień i analizowanie pomoże Ci dokładniej poznać istotę samego Boga. Uświadomisz sobie jak wielkim darem jest Jego miłość. Jego słowa pomogą Ci pojąć głębię Eucharystii.

Nie bój się dotyku. Bóg jest przecież blisko Ciebie.

Nie odpychaj Go. Nie uciekaj. Nie zamykaj się przed działaniem Jego Słowa.

Nikt prócz niego, nie zna Cię lepiej. „(…) Panie, przenikasz i znasz mnie, Ty wiesz, kiedy siadam i wstaję, Z daleka przenikasz moje zamysły, widzisz moje działanie i mój spoczynek i wszystkie moje drogi są Ci znane. Choć jeszcze nie ma słowa na języku, Ty Panie, już znasz je w całości. Ty ogarniasz mnie zewsząd i kładziesz na mnie swą rękę.” Ps 139, 2-5.

Otwórz się na Jego dotyk. Bóg nieustannie wyciąga ku Tobie swoje ręce. Chce Cię objąć mocnymi ramionami. Tylko On może całkowicie wypełnić pustkę, którą odczuwasz. To ty decydujesz czy go odwzajemnisz.

Książeczka do nabycia na naszej sklepie internetowej [KLIKNIJ TUTAJ]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl