Prostytutka idzie do nieba - ks. Zbigniew Paweł Maciejewski 0
Prostytutka idzie do nieba - ks. Zbigniew Paweł Maciejewski

 

Książka wstrząsająca. Już od samego tytułu, w którym jest niewiarygodne wprost zdanie, oznajmujące o tym, że prostytutka, czyli nierządnica, rozpustnica, rodzaj jawnogrzesznicy, idzie do nieba.

Michał Moś

Uważam że książka jest dobrze napisana i zwraca uwagę na podstawowe kwestie dotyczące wiary, religii i relacji człowieka do Boga. Dla Boga nie ma człowieka przegranego bo kocha każdego wystarczy się do Niego zwrócić jak do swojego Ojca o przebaczenie a przyjmie każdego z nas z otwartymi ramionami bo jesteśmy Jego dziećmi. Każdy zasługuje na niebo i każdy do nieba może iść, wszystko zależy od nas samych.

Michał Popek

Ciekawe spojrzenie. Podoba mi się ten styl. Dziękuję

Jadwiga

Bardzo dobra. Polecam.

Waldemar Szmurło

Książka jest bardzo dobra, Polecam. Mamy zbyt mało czasu na czytanie słabych książek, więc czytajmy tylko te dobre. Ta do tych dobrych należy.

Teresa Ziółkowska

Podejście do tematu bardzo ciekawe. Tytuł oczywiście trochę "pod publikę" - ale przecież musi jakoś zareklamować książkę.

Andrzej Radziszowski

Jest Słowo ponad każde inne słowo, to Słowo Boga, żywe, skuteczne, przygotowujące do każdego dobrego czynu. Większość rekolekcji jest wyprowadzona z doświadczenia , rozważenia tekstu właśnie Tego Słowa. Są także postawieniem konkretnych pytań, związanych z tekstem Biblii, skierowanymi do każdego. Przypominają one, że Jego Słowo jest do wprowadzania w czyn, jest zwierciadłem do przeglądania siebie samego. Konkrety do refleksyjnego wzięcia. Język współczesny, żywy - bardzo polecam.

Maria Marcinowicz

Witam. Polecam książkę, która jest zbiorem kazań ks Maciejewskiego. Ks Maciejewski obdarzony jest łaską tłumaczenia trudnych i często niezrozumiałych fragmentów Pisma Św. w sposób który trafia prosto do serca czyniąc teks jasnym i zrozumiałym. Lekkość z jaką dokonuje to na piśmie powoduje myślenie, że to jest takie oczywiste, że właśnie o to chodziło! Ale czy zawsze mamy możliwość tak myśleć słuchając kazań? Dlatego warto i już!

Dorota Czermańska

Bardzo dobra pozycja. polecam

Ks. Bogdan

Kupiłam skuszona kontrowersyjnym tytułem, głównie dlatego, że prostytutki to grupa, z którą często mam do czynienia. I cóż, oczywistym jest, że okładka i tytuł to nic więcej jak chwyt marketingowy, tzn na ten konkretny temat czy inny równie "trudny" i niepopularny znajdziemy bardzo mało wypowiedz, dosłownie kilka linijek. Ale jeśli ktoś dokonuje zakupu licząc na fajny, przystępnie napisany i mądry zbiór kazań to z pewnością nie będzie rozczarowany. Zalety: autor bardzo zręcznie posługuje się słowem, potrafi ciekawie zobrazować czytelnikowi dane zagadnienie i sprawić, że spojrzy na znaną rzecz z zupełnie innej perspektywy. W środku mnóstwo mądrych spostrzeżeń i przykładów - jest nad czym się zatrzymać i pomyśleć, treść zostaje przy czytelniku jeszcze na długo po zaprzestaniu czytania. Naprawdę świetnie się tę książę czyta i mimo, że spodziewałam się czegoś innego to z zakupu jestem bardzo zadowolona, bo "omyłkowo" odkryłam fajną pozycje i poczytnego autora:)

 Angelika P.

Książka jest napisana prostym bardzo obrazowym językiem, kazania są cenną wskazówką do życia. Po przeczytaniu książki uświadomiłam sobie "jakość mojej wiary", ile rzeczy załatwiam "po skrócie" - czyli dopasowuję wiarę do moich potrzeb ile treści znam pobieżnie, bez analizy. A przy tym książka jest naładowana bardzo pozytywnymi treściami, ksiądz pisze, że ciągle coś nie tak robimy w naszym życiu, ale wydaje mi się że do każdej uwagi jest opisany konkretny sposób poprawy naszych czynów, bardzo cenne wskazówki i jakieś takie pozytywne emocje w treści. Książkę przeczytał mój syn (gimnazjalista pełen energii i buntu do całego świata) i skomentował ją : Super książka - chciałbym poznać tego księdza. Przeczytała także fragmenty moja mama i od razu podała mi listę komu powinnam ja pożyczyć.

A. Bielarska

Ta książka to syte i treściwe pastwisko Słowa Bożego. Wracam do niej często, zwłaszcza, gdy wracam głodna z niedzielnej mszy w moim parafialnym kościele. Ewangelia w niej zawarta jest tu zawsze Dobrą Nowiną, co sprawia , że zachwyca Bogiem i podprowadza do Niego. Dziękuję Autorowi i proszę o więcej.

Barbara Marzec

Niesamowita książka - tytuł prowokujący ( właśnie takie miał przeznaczenie ) - kazania super - chciałbym mieć takiego księdza w parafii - nie udawaj kogoś innego niż jesteś, nie wywyższaj się, zdejmij maskę przeproś Boga i zacznij mu ufać sam nic nie jesteś w stanie zrobić

Marcin Cegliński

Kupując tę książkę miałam mieszane uczucia. Czy kazania mogą być ciekawe? Zachęcił mnie jednak tytuł tej książki. I mogę powiedzieć, że się nie zawiodłam. Kazania poruszające ważne aspekty życia, napisane ciekawym językiem, zrozumiałe dla każdego. Można sobie zrobić dobry rachunek sumienia. Książka według mnie warta przeczytania.

 Magdalena Dąbrowska

bardzo serdecznie polecam!

Ks. Maciejewski napisał bardzo mądre kazania. Dają dużo do myślenia. Napisane współczesnym językiem. Nic, tylko czytać:)

Marta

Nie napisałem opinii od razu po zakupie książki, gdyż jest to pozycja, której nie czyta się jak gazety, ani jak powieści. Każdy rozdział - rozważanie, to osobny tekst, nad którym potrzebna jest chwila refleksji. Rozważania napisane bardzo przystępnie i w łatwy sposób poruszające wyobraźnię oraz trafiające do przekonania. Czytając ją nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że powinni ją wziąć do ręki przede wszystkim... księża. Po co? Może też dla własnego rozwoju duchowego, ale przede wszystkim po to, aby nauczyć się głosić Słowo Boże. Gdy porównuję treść książki z dowolną homilią u mnie w parafii, robi mi się smutno, a przecież tak niewiele trzeba. Sporo myśli zawartych w książce pozostanie we mnie na dłużej, mam nadzieję, że rzucone Słowo przyniesie owoc.

Wojciech Jaroń

"Prostytutka idzie do nieba" to bardzo ciekawa pozycja na tynku wydawniczym. Jest to kolejna świetna książka ks. Maciejewskiego. Publikacja daje bardzo wiele do myślenia, a zawarte w niej treści doskonale pasują do sytuacji człowieka w obecnym świecie. Uważam, że to jedna z ciekawszych pozycji na rynku wydawniczym ostatnich lat. Może być również świetną wskazówką dla kapłanów na jakie problemy szczególnie zwrócić uwagę w szybko zmieniającym się świecie.

Adrian Wnuk

Współczesne nurtujące tematy przedstawione w lekkiej i łatwo przyswajalnej formie. Kazania czyta się jednym tchem. Gorąco polecam!

Katarzyna Breza-Chwalisz

Książka jest fantastycznym prezentem.. zakupiłam z okazji urodzin ..ale na Wielki Czwartek "jak znalazł"!!!! Pełne pomysłów i zaskakujących wątków kazania ks. Zbyszka warto poczytać nawet do poduszki. polecam.

Anna Schroeder

Dobra książka, zwiera wiele ciekawych kazań które dają do myślenia. Polecam

Jarek Szczebiak

Książkę kupiłam z ciekawości i z powodu kontrowersyjnego tytułu. Okazało się , że to zbiór kazań. Do tej pory czytałam kazania ks. Pawlukiewicza , ale te są równie dobre. Inne w stylu , ale o to chodzi ile ludzi tyle spojrzeń na ten sam temat - chrześcijaństwo , grzech , ludzkie słabości itd. Myśli zawarte w książce są trafne , często łatwe do zapamiętania i posłużenia się nimi w rozmowie , warte dyskusji i zadumaniu nad nimi .

Małgorzata G 

Ciekawe kazania, dowiedziałam się wiele ciekawych i nieznanych mi rzeczy. Brawo dla autora. Polecam

Agnieszka

Witam wszystkich i serdecznie polecam tą książkę jest NIESAMOWITA !!!! Krzysiek Krajewski

Krzysztof Krajewski 

Kupuję książki z myślą o konkretnych osobach, które Bóg mi wyraźnie postawi na drodze i zmobilizuje do tzw. coachingu bożego. Tytuł jest prowokujący do wczytania się. Opinia od czytającego:" bardzo ciężko dowiedzieć się, że jest się nieurodzajnym drzewem figowym pomimo tylu swoich talentów" Wydaje mi się, ze Bóg przez nią podziałał, ponieważ ta osoba wykazała dalszą inicjatywę w dalszej drodze. Sama przeczytałam część i przekazałam. Moja opinia: bardzo konkretny, bezpośredni i celny przekaz, ale dla osób na początkowej drodze życia duchowego. Najwidoczniej zadziałała idealnie, bo wydała owoc i mam ją już z powrotem, może dla kogoś następnego. Najlepiej działa książka, którą wybiera Duch Św.

Lucyna Lisicka

krótko - The Best!!!! :) Pozdrawiam

michał jaskuła

Jestem w trakcie czytania, jest to jak najbardziej w moim stylu. Poruszająca i zmuszająca do refleksji rozwija i zaskakuje spojrzeniem na życie. Polecam wszystkim tym, którzy są przy Jezusie i żyją dla realizacji jego planu. Pozdrawiam i gratuluję

Dorota Samociuk

Zdecydowanie polecam książkę. która skłania do refleksji nad własnym życiem, nad własnym postępowaniem. kazania ks. Maciejewskiego urzekają głębią treści.

werginia

Choć przeczytałam dopiero kilka kazań ks. Maciejewskiego to mogę stwierdzić, że warto było kupić tę książkę. Kazania ks. Maciejewskiego są krótkie i na temat, ale dany temat ujmowany jest w inny sposób niż zazwyczaj. Jego słowa dają do myślenia. Najlepiej czytać sobie po jednym kazaniu i "przetrawić". Polecam :-)

Monika Malinowska

Poza przyciągającą okładką książka posiada bardzo mądrze i czasami dowcipnie napisaną treść. Bardzo polecam ją każdemu kto chce powiększyć wiedzę na temat naszej wiary katolickiej i zasad zachowania katolika.

Zbyszek M

Dobra książka. Zresztą bardzo lubię słuchać, czytać wszystko co wychodzi z pod pióra Księdza.

Kazimiera

Bardzo polecam przeczytanie i może bardziej rozważanie kazań ks. Maciejewskiego. Dotyczą one różnych fragmentów Ewangelii, wygłoszone są z powodu różnych okazji czy świąt. Jest w nich to wszystko, co najbardziej lubię w kazaniach. Ks. Maciejewski jak chirurg rozkłada na czynniki pierwsze dany fragment Ewangelii, bardzo prosto wyjaśnia, co on oznacza, a przede wszystkim wyciąga z niego naukę dla nas, do naszego praktycznego życia. Nie są to więc wzniosłe, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością kazania. Pytania, które zadaje ks. Maciejewski, wwiercają się jak śruby prosto w serce, nieraz powodują szok, stawiają w prawdzie, sprawiają, że często przy ich czytaniu zatrzymywałam się i zastanawiałam, jak się to ma do mojego życia. Dzięki temu kazania te mają szansę być dla nas impulsem do zmiany naszego życia. I tak właśnie dzieje się w moim życiu...

 Justyna

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl