Kup tego byka - ks. Zbigniew Paweł Maciejewski

Dostępność: brak towaru
Cena: 28,00 zł

Cena regularna:

28.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: Stowarzyszenie Pedagogów NATAN
Kod produktu: 55

Opis

Bóg jest konkretny, bardzo konkretny. I takie same - konkretne - powinny być kazania. Kazania ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskiego do takich właśnie należą.

"Kup tego byka" to książka zawierająca 54 kazania wygłoszone do parafian Winnicy, gdzie autor jest proboszczem. Wezwanie "Kup tego byka" jest kwintesencją konkretności. Bo i byk to zwierzę konkretne. I tego, a nie tamtego trzeba wybrać. I nie głaskać po zadzie, tylko kupić. Bo taka jest wola Boża i już.

Książka "Kup tego byka" jest 3. tomem serii kazań "Pod prąd" Do tej pory w serii ukazały się tomy: "Prostytutka idzie do nieba" i "Kochaj mnie".

Autor - ks. Zbigniew Paweł Maciejewski - oprócz proboszczowania w Winnicy jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Pedagogów NATAN i moderatorem popularnego serwisu dla katechetów www.katecheza.natan.pl.

Podobnie jak poprzednie tomy, kazania nie są gotowcami na ambonę. Służą one raczej do czytania, inspiracji i ożywienia osobistej wiary. Gdyby czytając te teksty, próbować znaleźć w nich myśl przewodnią, to byłaby to (jak w poprzednich tomach) konieczność budowania z Bogiem osobistej więzi, odrzucenia pozorów i pustego rytualizmu.

Kazania to zapis próby kształtowania wiary konkretnej wspólnoty parafialnej, znajdziemy tam wiele odniesień do konkretnych realiów tradycyjnej, wiejskiej parafii, gdzie duszpasterzuje autor.

Adresatem książki, oprócz księży, mogą być liczni świeccy, którzy poszukują pogłębienia życia duchowego i pomocy do lepszego przeżycia niedzielnych Mszy Świętych.

Kazanie (wideo i tekst) o kupowaniu byków, które dało tytuł całemu zbiorowi, znajduje się tutaj: http://zpm.natan.pl/index.php/kup-tego-byka/

 

Informacje dodatkowe

ROK WYDANIA: 2014

WYDAWNICTWO: NATAN

AUTOR KSIĄŻKI: ZBIGNIEW PAWEŁ MACIEJEWSKI

OPRAWA: MIĘKKA

STRON: 207

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl