"Cztery kroki do miłości. Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga" - Zbigniew Paweł Maciejewski [OPINIE] 0
"Cztery kroki do miłości. Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga" - Zbigniew Paweł Maciejewski [OPINIE]

Bardzo łatwo i lekko się czyta, w prostych słowach ujmuje Ksiądz to co najważniejsze. Daje do myślenia, bo nie można przejść obojętnie, ominąć tak bezpośrednio do mnie postawionych pytań. 

Drugi rozdział książki rewelacyjny! Z pewnością wykorzystam metodę "pięciu palców" do analizy tekstu biblijnego.

Początek może szokować i sugerować obojętność, ale tylko do czasu kiedy pojawia się słowo MIŁOŚĆ. Bez niej wszystkie starania tracą sens.

Język trafiony, czasami się czyta z uśmiechem, czasami się poważnieje i zastanawia nad sobą.

Bardzo fajna książka daje dużo do przemyślenia czym jest miłość? Ta prawdziwa ? Polecam po jej przeczytaniu mam niedosyt. Przyjemnie i szybko się ją czyta.

IRENA

Przeczytałam. Wg mnie forma w jakiej jest napisana przeznaczona jest dla młodych ludzi. Interesujące aczkolwiek bez rewelacji.

Bardzo lekko napisana z bardzo głęboką treścią.

Andrzej Siankowski

Świetna pozycja, nie patrzyłem w taki sposób na poznanie Boga naszego Ojca, jestem zadowolony i cieszę się, że takie pozycje zaczęły się ukazywać, dziękuję i pozdrawiam, życzę wielu łask od Pana Boga i dużo mocy Bożej.

Grzegorz Serafin

Polecam! Znakomite przedstawienie "podstaw/metod" zbliżenia się do Boga - w sposób "świeży", lekki do "przyswojenia" i bardzo treściwy. Książeczka ta może być np. świetnym prezentem książkowym - zwłaszcza dla młodzieży, ale i nie tylko...

Marek

Serdecznie polecam; krótkie a pełne treści, niezwykle cenne podprowadzenie do osobistej relacji z Bogiem

Barbara Wołosiewicz

Wspaniała książka w krótkiej formie, ale bogatej treści. Dziękuje serdecznie za udostępnienie. Sama z niej skorzystałam i polecam innym.

Suuuuper! Jaśniej już nie można! Przejrzyście, krotko i zrozumiale. Myślę, że każdy, kto się boi spowiedzi i kontaktu z Bogiem teraz zmieni zdanie. Najlepsza pomoc dla dzieci i dorosłych. Ula Onyszko Z Bogiem i pozdrawiam

Teresa Onyszko

Jak osobiście i prawdziwie spotkać Boga i szczerze Go pokochać? Po co i jak modlić się i czytać Pismo Święte. Jasno, krótko i na temat. Krótka opowieść porządkująca bez zbędnych zawiłości podstawowe wartości w życiu każdego z nas. Dobry materiał dla poszukujących i nawróconych, inspiracja dla katechetów, wychowawców, rodziców i apostołów Miłości - czyli dla każdego.

Iwona Korohoda

Bardzo interesująca a zarazem innowacyjna.

Andrzej Żabnicki

Przeczytałem z wielkim zainteresowaniem.Moim zdaniem bardzo ciekawa pozycja.

Żabnicki

Książeczka napisana krótko, treściwie, w języku, który jest zrozumiały dla młodych i dotyczy wiecznie aktualnych tematów. POLECAM!

Ewa Stawińska

Książki ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskiego, jego kazania, materiały dla bierzmowanych i wiele innych pozycji są bardzo ciekawe. Są oryginalne, niepowtarzalne, czasem zaskakujące, ale jednocześnie odkrywcze. Wiele razy mnie inspirowały w działaniu i w przygotowywaniu rożnych wystąpień. Są pisane prostym, zrozumiałym językiem. Szczęść Boże ks. Wiesław Gutowski

ks. Wiesław Gutowski

Książeczka ukazuje w prosty ale skuteczny sposób jak zakochać się w Bogu na podstawie doświadczenia ludzkiej miłości. Polecam, warte przeczytania i dzielenia się z innymi :)

Mariusz Kiełbasa

Książka w bardzo prosty i obrazowy sposób przybliża to co jest istotą wiary: relacja miłości do Tego, który sam jest Miłością. Polecam wszystkim.

ks. Rafał

Bardzo przystępnie napisana i zachęcająca do tego, aby się nie bać wejść w osobistą relację z Jezusem, przyjąć go do siebie, a nie traktować jako odległą istotę :) Bóg zapłać

Katarzyna Szpyt

Właśnie jestem świeżo po lekturze tej mądrej i uroczej książeczki. Myślę, że porównanie relacji "damsko-męskiej" z relacją człowieka do Boga było świetnym i skutecznym zabiegiem. Uruchamia wyobraźnię, nie tylko młodych ludzi (ja się do nich zaliczam już tylko dzięki młodości mego ducha). Ksiądz Zbigniew pięknie opisuje specyfikę procesu rozwoju miłości między dwojgiem ludzi, ale jeszcze piękniej odnosi to do miłości między Bogiem i człowiekiem. Na kolejnych stronach odkrywa się obraz kapłana bezgranicznie zakochanego w Panu Bogu, umiejętnie i przekonująco dzielącego się swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie z czytelnikiem. Nie ma tu żadnego moralizatorstwa, jedynie głęboka zachęta: Ty też tak możesz! Nie bądź jak ta głupia Kunegunda, ślepa i głucha na miłość! Na koniec przyznać się muszę, że nie przeczytałam tej książeczki, lecz, wykorzystując czas podróży samochodem, wysłuchałam audiobooka. Dzięki temu miałam dodatkowy bonus słuchając pięknej, poprawnej polszczyzny (która jest coraz bardziej deficytowym towarem) oraz miłego dla ucha tembru głosu ks. Zbigniewa. Dziękujemy i prosimy o więcej!

Ewa Suchecka

Dla mnie ta książka jest bardzo pomocna w ożywieniu kontaktu ze Słowem Bożym. Od lat staram się rozważać teksty liturgii z dnia i trochę wkradła się w ten zwyczaj rutyna. Gdy przeczytałam "Cztery kroki" w wersji elektronicznej , to od razu pomyślałam, że Bóg odpowiedział na moją prośbę:"Zrób coś, żebym Cię chętniej słuchała, żebym się Tobą nie nudziła". Natychmiast zaczęłam stosować metodę pięciu palców i nareszcie biorąc do ręki Pismo Święte jestem zainteresowana i odczuwam radość, bo w każdym fragmencie mogę odnaleźć prawdę o Bożej miłości ku mnie. Jeszcze w ten sam dzień zamówiłam kilka książek w formie drukowanej, bym mogła osobiście wracać do tekstu, ale też, by podzielić się nim z moimi znajomymi. Serdecznie dziękuję Księdzu Zbigniewowi za to, że pozwala, żeby Pan przez niego działał.

Joanna Rybak

Przeczytałam "Cztery kroki do Miłości. Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga?" Czytałam szybko z zapartym tchem, czując podczas tego czytania bliskość Boga. Podczas tego czytania przez cały czas towarzyszyła mi myśl,aby jak najszybciej przekazać te treści młodym ludziom, dotrzeć do jak największej liczby osób. Także do moich bliskich, dorosłych dzieci, dużych i małych moich wnuków. Dziękuję Księdzu za super książkę. Serdecznie pozdrawiam, Z Panem Bogiem. 

Halina Pięta

Potrzebuję bliskości Boga, potrzebuję Jego usłyszeć w swym sercu. Myślę, że książka jest dobrym drogowskazem. Dziękuję za nią.

Urszula Tobolska

Ciekawe ujęcie. Dołączyłem książeczkę do prezentów gwiazdkowych synowi. Szczęść Boże. Andrzej

Andrzej

Tak, dziękuję za tą książkę, jest natchniona. Po przeczytaniu jej zapragnęłam podzielić się jej zawartością z moimi znajomymi, wnukami i dziećmi. Zamówiłam 10 egzemplarzy, Bardzo , bym chciała aby jej czytelnicy nie tylko przybliżyli się do Pana Boga, ale nauczyli się właściwie szukać przyjaciół i partnerów na całe życie. Te dwie różna dziewczyny żyją w tym samym czasie a tak różnie się zachowują. Ich wybór czy poddanie się chwili zaważy na dalszym życiu. Tak trudno powiedzieć, że dziś aby dokonać dobrego wyboru trzeba również wymagać od siebie. Na poznanie potrzeba czasu, same deklaracje to za mało. Jedno uniesienie nie wystarczy aby kochać, o każdą miłość trzeba dbać, pielęgnować. Na próby zmiany nigdy nie jest za późno, choć błędy bolą i kosztują. Dlatego polecam tą książeczkę i dalsze czytanie Pisma Świętego, tak dla siebie. Maria

m.kurczewska@interia.pl

Szczęść Boże Od kilku lat mam sposobność w naszej Parafii spotykać się z młodzieżą w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania jako animator. Przez te lata, starałem się przez swoje świadectwo, "zarazić" młodzież miłością do Boga. Muszę przyznać, że często z mizernym skutkiem. Bardzo rzadka trafiały się grupy, które udawało mi się otworzyć na szczerą dyskusję. Szukając materiałów trafiłem na książkę "cztery kroki do miłości". Zamówiłem wersję w druku i e-book, jak również otrzymałem wersję elektroniczną w PDF. Całkiem niedawno miałem pierwsze w tym sezonie spotkanie z młodzieżą. Przygotowałem się do pierwszego spotkania korzystając z konspektu. I "BINGO", wszystko zadziałało doskonale. Numer ze zmyłką jest doskonały. Już nie mogę doczekać się kolejnego spotkania. Polecam tę książkę wszystkim, którzy chcą dotrzeć do młodzieży z przesłaniem Miłości do Jezusa Chrystusa.

Eugeniusz Marciniak

Takiej lektury potrzebowałam. Przeczytałam ją jednym tchem i bardzo dziękuję, że miałam taką możliwość. Najbardziej poruszyła mnie instrukcja pięciu palców (obowiązki wobec Pisma Świętego). Postaram się korzystać z tej instrukcji podczas czytania Słowa Bożego. Bóg zapłać Księdzu Maciejewskiemu.

Małgorzata Wielki

Książka bardzo piękna i pouczająca warto przeczytać, bo daje do myślenia i poucza co zrobić żeby zbliżyć się do Boga. W dzisiejszych czasach nie pamiętamy o tym co najważniejsze skupiamy się na błachostkach, a zapominamy o Bogu i nie mamy czasu dla niego a przecież On jest najważniejszy. Bóg nam dał życie wybacza nam grzechy a my zapominamy go kochać. Czytamy gazety różne książki a nie czytamy Pisma Świętego.

Magdalena Zamiatowska

Ta książka pozwala spojrzeć inaczej na relacje z Bogiem niż to, czego standardowego katolika cechuje, czyli ,,odklepanie "modlitwy. Pozwoliła docenić to, jak wielką wiarę ma mój ośmioletni syn. Musiał zostać sam w szpitalu, bo ja wracałam do jego brata i siostry, a on mi powiedział,, Ja nie będę sam, bo mówiłaś ,że Pan Bóg jet wszędzie i On będzie ze mną". Ta książka uczy jak być z Bogiem naprawdę i czerpać z tej obecności siłę. Dziękuję za możliwość jej przeczytania, choć z ręką na sercu się przyznaję, że czytania Biblii wg wskazówek nie robię regularnie, obiecuję poprawę.

Anna Stojecka

Bardzo się cieszę, że mogłem przeczytać tę książkę. Jest krótka i bardzo pomocna. Autor używa prostych przykładów, a to zdecydowanie pomaga w zrozumieniu istoty i sensu modlitwy.

Artur

To fantastyczna, krótka i przejrzysta lekcja TRUUUUDNEJ modlitwy.

Anna Kiczyńska

bardzo dobra

Ewa Borowik

Przeczytałam kilka publikacji ks. Maciejewskiego. Szkoda, że nie natrafiłam na nie kilka lat temu, w czasie, gdy żyłam daleko od Boga. Przypuszczam, że wyjaśniłyby mi wiele rzeczy. "Cztery kroki... " to książeczka adresowana przede wszystkim do ludzi młodych, ale również tych, które poszukują Boga, które kompletnie nie rozumieją, o co chodzi w naszej wierze, w relacji z Bogiem. W niezwykle prosty, obrazowy sposób uczy, jak taką relację miłości i zaufania budować.

Maria Ciemny

W Książce podoba mi się zwrócenie uwagi na Bożą Miłość do nas i na głos Pisma Św. Zawarte w niej treści są dobrą wskazówką jak powinniśmy słuchać i kochać Boga i naszych bliźnich. Szczęść Bożę

Sławomir Dembowski

Szczęść Boże. Przeczytałam połowę książki w wersji elektronicznej. Na pewno dokończę. Jest super. Daje wiele do zastanowienia nad relacja z panem Bogiem. Czytałam do później nocy. A w ciągu dnia mimo wielu obowiązków myślami wracam do treści książki. Dziękuję i pozdrawiam.

Dorota

Napisane prostym i pięknym polskim językiem. Bez - spotykanego często - księżowskiego moralizatorstwa, czy słownej ekwilibrystyki. Czyta się raz, potem drugi i z przyjemnością. Treść przybliża w znakomity sposób pojęcie miłości i MIŁOŚCI. Warto promować i zainteresować jak największą ilość czytelników. Szczególnie młodzież. Może kochane Pandy Szustaka na Fb pomogą w promocji, bo to bardzo otwarte umysły i b.sympatyczne postacie. Bardzo dziękuję za tę książkę i serdecznie pozdrawiam. Szczęść Boże

Jan Zych

Książka mądra, może trochę zbyt oczywista

Ewa Borejszo

Dziękuję Księdzu za cenne refleksje nad najistotniejszą kwestią jaką jest MIŁOŚĆ.Chcąc zjednoczyć się z Bogiem konieczne są cztery etapy. Pewnego razu usłyszałam, następnie chodziłam za Bogiem - Jego Słowom urzeczona, spotykając Go nade wszystko w sakramencie Pokuty i Eucharystii. Zakonnice kończą to duchowym ślubem z Panem,znakiem jest obrączka, my ustawicznym trwaniem w miłości - "która jest spójnią doskonałości"(Kol 3,14). Miłość jako królowa wszystkich cnót tylko pozostanie- NAJWIĘKSZA JEST MIŁOŚĆ. Po tej lekturze postanowiłam w większej mierze SŁUCHAĆ PANA, by móc lepiej Go poznać, utrwalić Jego Słowo - zinterioryzować w sobie i trwać na modlitwie milczenia, upraszając Wspomożenia Matki Najświętszej Maryi."Uwiodłeś mnie Panie, a ja pozwoliłem się uwieść" (Jr 20,7)

Dorota Chalupa

Na podstawie tej książki powiedziałem kazanie w swoim kościele. Ktoś mówi - całe niemal kazanie powtórzyłam swojej córce przez telefon. Inni też odnieśli się bardzo pozytywnie do przekazanej treści. dzięki za wspaniałe myśli. to Duch Św. tak zadziałał.

Ks.Tadeusz Turyk

Książkę „Cztery kroki do miłości „ pierwszy raz przeczytałam wczoraj (na pewno nie ostatni). Usłyszałam o niej w Radiu Niepokalanów . Bardzo mi się podobała. Dzięki niej nauczyłam się czytać Pismo Święte, które zaczynałam czytać już kilka razy. Próbowałam nawet opracować swój własny sposób. Dzięki tej książce będzie to proste. Teraz zbuduję więź z Bogiem, a o to w życiu człowieka chodzi. Bardzo żałuję, że takiej wiedzy nie zdobyłam ( w odpowiednim czasie) na lekcji religii. Dzięki za wszystko.

OlaB.

Jestem pod wielkim wrażeniem, jestem katechistą,więc materiały związane z tym jak przybliżać się do Boga i jak Go odnajdywać są dla mnie czymś wielkim.

Sławomir/Andrzej Król

Bardzo dziękuje za te książkę. Przeczytałam ją jednym tchem. Uważam że jest to pozycja którą wszyscy powinni przeczytać, przemyśleć i podjąć konkretne działania. Zaraz powiedziałam mojej przyjaciółce o podobnym podejściu do wiary .Zainteresowała się tą książką w jednej chwili i ja za jej pośrednictwem zamówiłam książki dla moich bliskich którym sprawy Boże leżą mi na sercu .Wierze, że jak książka dotrze do ich rak, to również dotrze do ich serc z pomocą Bożą i za pośrednictwem księdza inicjatywy.Serdeczne Bóg zapłać.Pozdrawiam Ula

Urszula Sowa-madeja

Książka, jako podręcznik dozuje wejście w miłość. Od tej trochę dziecinnej, gdzie moje "JA " stawiane jest na pierwszym miejscu przynajmniej u jednej ze stron, przechodzi do coraz to dojrzalszej postawy miłości. Przykłady bardzo dobrze oddają sens tych zachowań. Przede wszystkim wskazują nie tylko na to, co widoczne gołym okiem, ale na to co ukryte, czego druga strona nie jest w stanie zauważyć, a co może w późniejszym życiu mieć wielki wpływ na obopólne relacje. Równolegle do tego, co ziemskie, towarzyszy nam Bóg, który daje nam Miłość i tylko czeka,by Go z miłością przyjąć. Książka pokazuje,ze te same postawy,które mamy w stosunku do ludzi, mamy tez do Boga. Jest tylko jedna różnica. Człowiek nie odgadnie jakimi zamiarami kieruje się ta/ten najmilsza/najmilszy, ale z Bogiem tak się nie da. Książeczka podaje konkretne zachowania jak można usłyszeć, poznać i dotknąć Boga. Jest napisana przejrzystym czytelnym językiem.

Maria Cychnerski

Bardzo ciekawa i wartościowa, przede wszystkim niebanalna.Zarówno dla tych którzy Boga poszukują jak i dla tych którzy go poznali. Przeczytałam z wielką przyjemnością, znalazłam wiele cennych wskazówek, serdecznie polecam ! :)

Aleksandra S

Książeczkę kupiłam zachęcona fragmentem, który przeczytałam w księgarni wysyłkowej. Wciągnęła mnie mocno i przeczytałam ją jednego dnia. Książeczka w sposób dosadny ukazała jak nie powinna wyglądać moja modlitwa i wyjaśniła jak czytać Słowo Boże. Zachęcam do lektury.

Krystyna

Polecam.Bardzo przystępnie i ciekawie napisana książka.Na pewno warta niejednego przeczytania... .Szczęść Boże!

Leonhard Zimon

Książka napisana niezwykle prostym i zrozumiałym językiem. Ta prostota (nie infantylność) wręcz urzeka. Przeczytałam już ją kilka może kilkanaście razy, znam ją prawie na pamięć i nadal mam przyjemność z czytania jej. Zmusza mnie do refleksyjnego myślenia, odwraca uwagę od chaosu rzeczywistości i zmienia hierarchię moich wartości. Takie wielkie słowa z powodu takiej małej książeczki. Dziwne, prawda. Ale prawdziwe.Pozdrawiam.

Agata Mróz

Książka, mimo że króciutka, posiada bogate i wartościowe przesłanie. Łatwy język, którym posługuje się autor pomaga w zrozumieniu jej idei i zachęca do głębszych przemyśleń. Polecam!

Bożena Kukiełka

Słowo ciekawa, czy interesująca nie oddaje w pełni charakteru tej niewielkich rozmiarów książeczki. Można powiedzieć, że jest ona zaproszeniem Ciebie i mnie na ... randkę z Panem Bogiem.

Emilia B.

Pisze o rozsądku, jak rozeznać czy to miłość czy nie miłość.... rozpoznać po czynach miłość. W tym świecie dużo herezji jest głoszonych na temat miłości. Gdybym tą książeczkę miała wcześniej, pewnie bym szybko odpowiedziała na wezwanie miłości w moim życiu.... Książeczka godna polecenia :)

Magda

Książka, pomimo niewielkiej objętości, posiada bogate i wartościowe przesłanie. Obrazowy język, którym posługuje się autor ułatwia zrozumienie jej idei i zachęca do powracania do niej. Polecam!

Justyna Porwoł

Krótkie, głębokie, treściwe z serca do serca. Po prostu Super!

 s. Anna Siwek

Miła, przystępna, komunikatywna, uwielbiam porównania, więc mi się podobała. Krótka!!!

Barbara Wielicka

27 lat temu nawet nie śniło mi się że wolne chwile na nocnych dyżurach spędzę z różańcem lub czytając księdza lekturę , koleżanka skomentowała to tak, wiem, że Kubalka ma spokój na zmianie bo tu siedzi i się modli" to wystarczy, z Bogiem - Małgorzata

Małgorzata Kubala

Nie do końca zgadzam się z tym , że Pismo Św. można czytać wybiórczo, czy tam , gdzie się je akurat otworzy. Kiedyś tak właśnie czytałam i z perspektywy oceniam , że nie do końca było to właściwe. Pismo Św. - moim zdaniem - powinno czytać się po kolei - rozdział za rozdziałem . Tak wygląda moje czytanie Słowa Bożego obecnie i widzę , że kiedyś gdy czytałam wybiórczo - nie rozumiałam co Bóg do mnie mówi. Tak jakbym słyszała jakieś ważne rzeczy , potem inne ważne rzeczy- trudno było mi je skleić . Biblia jest całością - i trzeba ją przeczytać w całości i jak należy . Co do relacji z Bogiem - to oczywiście nie może jej być bez poznania Boga - bez słuchania tego , co do nas mówi( bez lektury Jego Słowa) . Szkoda tylko , że właśnie tak mało ludzi chce , aby Jezus dotknął ich serca . Mam nieraz wrażenie , że boją się tego ,bo to będzie oznaczać , że ich życie wywróci się do góry nogami .że przemienią się , że przestaną być fejs-bukowymi przyjaciółmi , że wszystko będą inaczej postrzegać j. Nie chcą słuchać , bo nie wiedzą , jak smakuje prawdziwa przyjaźń z Bogiem i że On daje wszystko to , co w życiu najlepsze.. Dobrze , że ta książka powstała - może przyczyni się do tego , że ktoś zrozumie , że Bóg nie jest odległą istotą - ale pragnie miłości człowieka. I , że szalecie z miłości do mnie i Ciebie i chce abyśmy też oszaleli z miłości do Niego.Mam nadzieję , że książka poruszy wiele serc.

Kasia Miziołek

Książkę "Cztery kroki do miłości" przeczytałam jednym tchem, no z dwiema przerwami zalecanymi albo raczej nakazanymi przez autora. Mam nadzieję, że moi młodzi bliscy i dalsi krewni, których dusze przymierają głodem bez strawy duchowej, również przyjmą te treści do swoich serc.

Emilia Kryk-Matthes

książka po prostu strzał w dziesiątkę, nie mogłam trafić na lepszą, fenomen.

Karolina Rumian

Sięgając po tę książkę, która kosztuje czasem mniej, niż porcja lodów, masz szansę spotkać żywego, kochającego Jezusa, zakochać się w Nim po uszy i zobaczyć świat z zupełnie innej perspektywy. Przestaniesz być niewolnikiem, a staniesz się wolny (np od czyjej opinii, od lęku, że coś nie tak zrobiłeś czy powiedziałeś). Kiedyś przed moim domem zaparkował samochód i wysiadła z niego uśmiechnięta, szczęśliwa dziewczyna. A na jej samochodzie był umieszczony napis: "Jezus żyje!!!". Jeżeli będziesz wierny wskazówkom podanym w tej niepozornej małej książeczce, którą może chcesz ominąć, masz szansę tak samo zachwycić się Bogiem. Życzę ci tego.

Maria Sadowska

Przeczytałam tu szereg bardzo trafnych i zasłużenie pochlebnych opinii o tej niepozornej książeczce. Wrzucę do nich swój kamyczek, który zwróci uwagę na autora, jako pisarza. Nie, żebym jakoś szczególnie się na tym znała, ale od razu nasunęło mi się kilka spostrzeżeń. Gdy rozpoczęłam lekturę, natychmiast poczułam, że to wciąga, porywa, powoduje, że chce się wiedzieć, co wyniknie z tej historii, bo tu Ania i jej rozterki, a gdzie dotykanie Boga? Nie wiem-świadomie czy nie,na początku autor serwuje czytelnikowi zachęcającą obietnicę, że nie będzie nudzić. I co się okazuje? Dotrzymuje słowa. Rzeczywiście nie nudzi, a nawet podsyca zainteresowanie zadając szereg dowcipnych i bardzo trafnych pytań, przetyka tekst zabawnymi dygresyjkami. Ujmujące jest to, że ciągle zwraca się bezpośrednio do mnie, do Ciebie, dzięki czemu tworzy się niepowtarzalna więź między autorem i czytelnikiem, który czuje, że jest istotnym elementem tej historii, czuje się ważny i zrozumiany miedzy innymi dzięki ciekawym odniesieniom do zwykłego człowieka i jego prawdziwego życia. Owszem, autor wskazuje drogę, ale nie moralizuje i nie naciska, wreszcie daje wybór. Dzięki takim zabiegom łatwiej skłania do refleksji i przemyśleń. Choć wyraźnie widać zaangażowanie piszącego, jego oddanie i miłość do Boga, to nie ma w tym nadęcia i fanfaronady, czuje się prostotę przekazu. Tekst trafia do każdego, bez względu na wiek. Tym łatwiej czytelnik przyjmuje przekazywaną treść, a w efekcie ma szansę zweryfikować swoją postawę wobec Boga, drugiego człowieka i miłości. Po lekturze dostrzegam niewątpliwe zacięcie literackie księdza Zbigniewa, łatwość kontaktu z czytelnikiem i poruszania serc. Dziękuję księdzu za tę książkę.

Anna

Książka daje niesamowitą motywację do czytania Biblii i poznawania Boga, ale również można wiele dowiedzieć się o sobie. Polecam

Lidia

Polecam , bardzo dobra i ciekawa książka. Dzięki tej książce ponownie odkryłam wartości podstawowe i oczywiste . Wskazówki w niej zawarte są drogowskazami do poznania Biblii i osobistego spotkania Boga.

Marzena Szojda

Serdecznie dziękuję za książkę - jest cudowna - będę prosić Boga, aby mnie też nauczył tak mówić o Nim innym ludziom. Chciałbym, aby ta książka dotarła do jak największej grupy odbiorców. Myślę, że byłaby to bardzo dobra lektura na lekcjach religii.

 Teresa Florczak

Książeczka jest doba i w prosty obrazowy sposób pokazuje jak modlić się metoda Lectio divina choć w praktyce nie jest to takie proste, ale gdy przeczytałem zadany przez księdza 15 rozdział ewangelii Jana, to odnalazłem w nim siebie moje życie i usłyszałem o sobie prawdę, która jest tak oczywista, gdyby nie Jezus krzew winny to ja latorośl dawno bym spłonął. Jezu kocham Cię bardzo.Chwała Panu!!!

Artur bartuzi

Książka zawiera podstawowe informacje w jaki sposób budować uczucie miłości w oparciu o modlitwę. Podany jest sposób rozumienia Słowa Bożego, są to proste kroki jakimi możemy osiągnąć ten cel.Polecam szczerze, dobrze się czyta i wynosi z tego same korzyści.

Teresa Ciepielowska

Przyznam, że okres świąteczny nieco utrudnił mi przeczytanie książki do końca, jednak jak muszę przyznać, że zrobiła ona na mnie duże wrażenie. W niektórych fragmentach miałem odczucie, że jest to nieco zakamuflowany sposób nauki medytacji chrześcijańskiej. Pozycja bardzo potrzebna, szczególnie w obecnych czasach.

Mariusz Łucki

Bardzo fajnie się ją czyta nawet nie wiedziałam kiedy ją przeczytałam, jest bardzo zrozumiała dzięki trafionym przykładom z życia wziętym każdy człowiek powinien ją zrozumieć, mobilizuje do działania, dzięki niej zaczęłam czytać codziennie pismo święte i nie wiedziałam ze można je zrozumieć takim prostym sposobem, że można rozmawiać z Bogiem, w każdej chwili i w każdym czynie myśleć co zrobiłby albo czego chciałby od nas Bóg. Dzięki tej książce Wystarcza tylko chęci aby zacząć żyć z Bogiem

Marlena Reszka

Jak dla mnie książka napisana prostym językiem. Dlatego łatwo i szybko się ją czyta. Książka dla każdego. Polecam wszystkim katolikom. Szczególnie tzw. "wierzącym ale nie praktykującym". Książka dla osób, które mają już dość tkwić w stagnacji i chcą lepiej poznać Boga. Z książki w prostych słowach można się dowiedzieć czego tak naprawdę Pan Jezus oczekuje od każdego z nas i co my możemy a w zasadzie powinniśmy robić aby poznać i pokochać Pana Jezusa.

Paweł Krawczyk

Witam! Przypadkiem natrafiłem na książeczkę 'Cztery kroki...' Jestem zadowolony, polecam ja wszystkim. Na pewno warto przeczytać.

Przemek G

Trafiająca do wyobraźni, napisana bardzo obrazowym językiem. Tylko taki styl może dobrze trafiać do współczesnych chrześcijan, zwłaszcza tych "nominalnych".. Pozdrawiam

Szczęść Boże. E-book przeczytałem i szybko kupiłem książkę którą podarowałem 13-to letniemu synowi. Już się nie mogę doczekać jego opinii. To wspaniały, współczesny katechizm. Można a nawet należy czytać tę książkę zawsze kiedy jest nam dobrze i kiedy dzieje się coś niedobrego w życiu. Za każdym razem odkryjemy coś nowego, nowe oblicza miłości i Boga , nowe oblicza ludzi i bliskich którzy nas otaczają. Serdecznie polecam tę książkę. Grzegorz

Grzegorz Szoepe

Uważam, iż książka "Cztery kroki do miłości" spodoba się każdemu kto szuka sensów w potocznej rzeczywistości i często też jest "wkręcany" przez meandry różnego typu emocji... Ale takie jest właśnie nasze życie duszewne. Wszyscy jesteśmy trochę "umoczeni" w emocjonalności i przeżywaniu życia w sposób indywidualny, odmienny, różny... Dlatego krok po kroku rozwijamy się - ucząc się też "ABC miłości" - od zauroczenia serca do postanowienia woli - wyboru. Dobrze jest się oswoić z tą dynamiczną skalą zmian i wewnętrznych przemian - Oto dzieje się tak właśnie, dzięki tej mini książce o naszej ułomnej - ludzkiej a jednak godnej duchowości... czyli "Cztery kroki do miłości" Polecam Dr Agi Bali

Dr Agi Bali

Jak zwykle super. Już poleciłam innym, a zwłaszcza tzw. twardzielom chrześcijańskim. Myślę, że trochę wywróci im ksiądz w głowach. Jednak dalej uważam, że ,,100x więcej do kochania" , to mistrzostwo świata. Nie myślał ksiądz o wznowieniu nakładu? Pozdrawiam z Mazur

Ela Pieńczykowska

Bardzo dobra książka. Uświadomiła mi, na czym polega wierność Bogu i pokazała moją niewierność. Gorąco polecam tym, którzy chcą poznać prawdę o sobie i o Bogu!

Ilona

Pracuję kilka lat z młodzieżą - mam spotkania w różnych miejscach Polski, uczyłam w technikum, nie jest obce mi gimnazjum, a tę małą książeczkę znam prawie na pamięć ponieważ od niej zwykle zaczynam :) I coś ta historia Ani ma w sobie - po przykuwa wzrok młodych!!! Czasem tylko się boję - mając spotkanie z młodzieżą, której nie znam jeszcze - czy już tego nie słyszeli ;) Polecam bardzo!!!

Katarzyna Skwarczyńska

Książka fantastyczna. Napisana przystępnym językiem, skierowana do każdego, bez względu na cokolwiek. Nie podaje gotowych odpowiedzi, nie przekonuje do poglądów autora - daje pełną wolność i wszystko poddaje pod rozwagę... Na prawdę polecam :)

Angelika Wajsowicz

opinia "z drugiej reki"

Jest mi bardzo przykro, że nie mogę napisać opinii na temat książeczki "Cztery kroki ..." Wiem, że brzmi to dziwnie i może nawet niepoważnie. Kupiłam dwie książeczki, przejrzałam je i znalazłam tam kilka zdań, które mnie bardzo ujęły i stwierdziłam, że jest absolutnie wspaniała na prezent. I dwie bliskie mi osoby otrzymały ją w prezencie. Jedna z nich, za kilka dni przekazała mi serdeczne podziękowania. Była nią zachwycona, powiedziała, że była dla niej cenna. Nie pamiętam, jakich słów dokładnie użyła - Ale bardzo mi za nią dziękowała. Nie jest to zapewne opinia, na jaką czekałby autor - ale nie chcę, by pomyślał, że lekceważę jego prośbę.

Monika Cyraniak

Wspaniała książka, trafiająca do serc młodych ludzi. Bardzo pomocna w przygotowaniu młodzieży do bierzmowania.

ks. Sebastian Gambuś

Bardzo wartościowa pozycja! Wszystkim polecam , wierzący czy niewierzący. Dziękuję !

Irena Nedza

Witam serdecznie. książeczka jest wspaniałą podróżą do poznania i pokochania Boga poprzez ukazanie relacji, jaka rodzi się pomiędzy chłopakiem i dziewczyną. Wspaniała pomoc dla kandydatów do bierzmowania, ponieważ dzięki temu co sami przezywają lub będą przezywać nie tylko odkryją jak prawdziwa miłość ma wyglądać, ale i być może (jest taka nadzieja) poznają i pokochają Boga.

 Andrzej Gierczak

Świetna książka. Warta polecenia, szczególnie osobom, które na Kościół patrzą jako na instytucję, a nie dostrzegają tego, że sami go tworzą.

Grażyna Gawrońska

Polecam wszystkim, którzy "są w drodze"

Bogusława Szum

super pozycja powinni ją jako obowiązkowy podręcznik dla dzieci-młodzieży wprowadzić, obowiązkowa lektura na domowej półce ;-)

Grzegorz S

Póki co książkę przewertowałam, ale i recenzje i już przeglądnięcia daje powody do zadowolenia, mam nadzieję wykorzystać jako cenną pomoc w pracy wychowawczej

Dobromiła

Największą miłością jest Bóg. Książka dobrze to odzwierciedla. Stanowi piękny sposób ewangelizacji wszystkich ludzi. W sposób łatwy i przystępny może dotrzeć do każdego czytelnika i każdego człowieka i oddać prawdziwy sens miłości. Książka pokazuje właśnie jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga ? Odpowiedzią jest - tylko przez miłość ...

Michał Popek

W skrócie zawiera ważne prawdy, pomaga dużo zrozumieć w prosty sposób poparta przykładami, zachęciła mnie do czytania pisma świętego.

Marta reszka

Książki które otrzymałam są prostym doskonałym przewodnikiem w budowaniu naszej wiary. Jestem zachwycona prostotą metod i forma przekazu.Kupiłam więcej pozycji dla moich najbliższych bo ich kocham i ta treść w tych dwóch książkach napisanych przez wspaniałego kapłana na pewno pozwoli im spojrzeć na miłość i poznać oraz dotknąć Boga. Ja jestem pod dużym wrażeniem tej lektury. Książeczki są nie duże można do nich ciągle wracać i odkrywać coś nowego.

Teresa Ciepielowska

Ciekawa, dająca do lektura, nadająca się doskonale na prezent dla młodych poszukiwaczy i zgłębiających religię.

Ewa Pocztarek

książki godne polecenia, na pewno pomogą umocnić wiarę jak i inaczej spojrzeć na życie i wiarę. A może niektórzy się nawrócą.

 W. Wójtowicz

Książka składająca się z niewielu stron pełnych treści dla osób w każdym wieku.

Małgorzata

Super. Książka dla wszystkich: małych i dużych, wierzących i niewierzących, wykształconych i niewykształconych, Jednym słowem dla wszystkich. :)

Wiola

Doskonała lektura dla wszystkich. Książkę czyta się jednym tchem i dalej przezywa się podane przykłady. Nie jestem do niczego przymuszana , a z własnej woli mam potrzebę zgłębiania Tajemnicy Miłości , nie tej ludzkiej . Boże dziękuję Ci że dałeś mi Łaskę Wiary . Bez Ciebie życie nie miałoby sensu. Błogosław ks. Zbigniewowi Maciejewskiemu za wspaniałą EWANGELIZACJĘ

Łucja Pasińska

Napisana krótko, na temat, językiem prostym, bez nadęcia. Nie zdradzając szczegółów - początek jak dla mnie był bardzo zaskakujący i wręcz kontrowersyjny, ale potem wszystko się wyjaśniło! Myślę, że treść będzie przemawiać szczególnie do młodych (pierwsze zauroczenia, miłości, randki, etc.), ale nie tylko. Generalnie - rzecz o miłości do Boga w analogii do miłości pomiędzy ludźmi.

Aleksander Figiel

W moim odczuciu książka ta wskazuje drogę, którą należy pójść aby modlitwa stała się rzeczywiście rozmową z Panem Bogiem a nie tylko monologiem. Zastosowanie wskazówek zawartych w książce w praktyce modlitwy pozwala na nawiązanie relacji z Panem Bogiem i umożliwia przeniesienie jej na wyższy poziom. Polecam tę książkę wszystkim szczerze poszukującym Pana Boga w modlitwie.

Kazimierz Wiśniewski

Koniecznie trzeba kupić tę książkę i podarować młodym. Jest idealna do ewangelizacji opornych o ile do nich trafi. Język bardzo przystępny, napisana ciekawie :) Kupiłam pakiet i rozdaję. Kto może niech podaruje przynajmniej jedną.

Agnieszka Feliniak

W prosty i przystępny sposób autor wyjaśnia to, o czym wielu ludzi albo zapomniało albo nigdy się nie dowiedziało - Bóg chce z nami wejść w bliską relację. Bez górnolotnej teologii, na praktycznych przykładach książeczka wyjaśnia nam jak rozpocząć największą przygodę życia - zacząć poznawać i spotykać się z Bogiem.

 M Partyka

Serdecznie dziękuję za książeczkę " Cztery kroki do Miłości", zamówiłam pakiet i mam zamiar go rozdać znajomym. Jest mi ona bardzo pomocna w czytaniu i rozumieniu słowa Bożego. Serdecznie polecam wszystkim, którzy pragną poznawać Boga , żyć Jego SŁOWEM i wypełniać Je w swoim życiu.

Agata Wiśniowiecka

Polecam każdemu kto nie wie jak, i od czego zacząć swoją prawdziwą relację z BOGIEM. Jeżeli Ty już taką posiadasz, to na pewno masz lub znasz kogoś kto takiej relacji potrzebuje, więc proponuję Ci w ramach ewangelizacji podsuń mu tę książkę. +

John Nightingale

Ksiądz Zbyszek Maciejewski pisze przystępnie i świetnie się czyta jego książki. Cztery kroki do miłości każdy powinien przeczytać.

Zbigniew

Jeżeli postanowiłeś się nawracać i nie wiesz od czego zacząć , to będzie dobry początek. parę wskazówek się przyda. Humorystyczna, fajnie się czyta.

Anna Lebioda

Książeczka godna przeczytania, pokazuje jak można usłyszeć Boga , fajnie przestawione na przykładzie Dziewczyny

Katarzyna Wołcyrz

Niepozorna na pierwszy rzut oka, ale niezwykła zarazem w swej prostocie, jak i treści, która zapada na długo w sercu. Polecam, zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych ...

Iza Wójcik

Świetna książka i najlepszy program przygotowania do bierzmowania jaki do tej pory spotkałem.

Waldemar Bączkowski

Książka bardzo fajna polecam każdemu młodemu człowiekowi ale nie tylko :)

Karolina

Tekst napisany z wyobraźnia i humorem, językiem zrozumiałym dla młodego człowieka. Nie straszy objętością a jednocześnie przekazuje bogactwo treści.

Agnieszka Bojanowska

Treść książeczki bardzo dobrze, a nawet entuzjastycznie została została przyjęta przez młodzież, To chyba dobrze, że ważne treści można przekazać w tak atrakcyjny sposób.

Henryka

Tylko kilka słów..., to nie jest opinia. "Cztery kroki do Boga..." - to doskonały tytuł. Realny. Zachęcający. Ośmielający. Dotyk Boga możliwy, bo Stwórca jest też materialny, trzeba o tym pamiętać (może w skali Plancka?). Trójca Święta w Trzech Osobach: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty podpowiada... , .jest informacją, że poznanie Boga jest na "wyciągnięcie ręki". Jak dziecko, które robi cztery kroki zaczynając chodzić samodzielnie i rzuca się w objęcia rodzica tak każde "Dziecko Boże" wystarczy, że odważy się na cztery ruchy ku Bogu i jest w "Niebie". Tak blisko i tak daleko... Tak łatwo i tak trudno... Paradoks jest wkomponowany w "Drogę do Boga".

Grażyna Zielińska

Bardzo dobra książka, uczy poprawnego czytania Pisma Świętego, podaje praktyczne rady dla czytających. Wprowadza nas w dobrą formę modlitwy z Pismem Świętym i uczy spojrzenia na sakramenty jako formy osobistego i intymnego kontaktu z Bogiem. Książka jest dla nas wprowadzeniem w dorosłe życia wiary a co za tym idzie w życie wierzących - Kościoła. Książka jest bardzo przydatna dla nas - katechetów. Dziękujemy !!!!

Teresa Paczuska

Książka bardzo przydatna, szczególnie przemawiająca do młodzieży. Trafne porównania z życia wzięte. Polecam!

Jolka

Bardzo dobra książka. Wyrasta z doświadczenia duszpasterskiego Autora, dlatego też jej treści są bliskie życiu człowieka i co najważniejsze są możliwe do realizacji. To bardzo cenna pomoc w formacji duchowej i katechetycznej. Stwarza możliwość doświadczenia Boga, poznania Go nie tylko umysłem, ale i sercem. Polecam z całego serca tę pozycję ludziom młodym, aby mogli mocniej wierzyć i w czterech krokach dojść do odkrycia Miłości.

Wojciech Osiał

Polecam tą książkę, fajnie się czyta i w zabawny sposób przedstawia ważne sprawy. Warto poświęcić czas na jej przeczytanie :)

Olga Siuchta

Napisana w prosty i przystępny sposób. Łatwo się ją czyta. Serdecznie polecam.

Lidia Leśniowska

Wyjdź ze swej ziemi i daj się porwać i prowadzić Bogu. człowiek, który kocha gotowy jest do oddania SIEBIE BOGU I INNYM!

Elżbieta

Książka ks. Zbigniewa Maciejewskiego "Cztery kroki do miłości" zaskoczyła mnie po raz kolejny. Pomimo wielu książek traktujących o tym ,jak poznać i spotkać Boga - ta jest książką wyjątkowo jasną, zrozumiałą i przystępną dla każdego czytelnika. Gorąco polecam ją wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom, a przede wszystkim uczniom.

ks. Czesław Walentowicz

Fajna książka, która zbliża do Pana Boga. Wszystkim ja gorąco polecam

Andrzej

Dla mnie to uwypuklenie czterech praw życia duchowego....

Mariusz

Książka jest krótka, aczkolwiek niezwykle bogata w treści. Napisana tak, że każdy jest w stanie zrozumieć. Jej lektura pomaga zbliżyć się do Tego, który jest samą Miłości. Książka nie przesłania istoty boga i miłości, a w ręcz przeciwnie zachęca do osobowej relacji!

Ania

Wiedza, którą wydawało mi się mam, na ważne tematy, podana w najprostszy sposób. Pozycja obowiązkowa!

ZC

Ta książka jest p prostu świetna! Więcej takich dla młodych ludzi

Hanna

W życiu dróg wiele jest, którą wybrać jak iść nie wiemy...Cztery kroki do Miłości...i wszystko jasne:)

Kinga

Jestem zadowolony zarówno z książek jak i transakcji. Sklep godny polecenia.

Mariusz

Książka bardzo mi się podoba. Jest napisana łatwym i przystępnym językiem. Konkretne wskazówki na jeden ze sposobów zbliżenia się do Boga. Polecam wszystkim którzy szukają Go a szczególnie tym, którzy mają złe doświadczenia związane z Kościołem:)

JK

Bardzo zwięzła i konkretna , oparta o przykłady z życia książka na tak trudny temat.Warto przeczytać.

Urszula

Ta książka to klucz do miłości ,napisana prostym zrozumiałym językiem. Jeśli pragniesz miłości Boga i ludzi przeczytaj tę książkę ona nauczy Cię relacji.

Marzena Zielińska

Książka jest wyjątkowa, pozwala w prosty sposób znaleźć odpowiedz jak poznać i pokochać Boga, polecam

Maria M.

Byłam pod ogromnym, pozytywnym wrażeniem gdy otrzymałam przesyłkę, ta karteczka przyklejona z napisem odręcznym miłej lektury, przyczynił się że zrobiło mi cieplej w serce i na twarzy, dziękuję a książeczka przyszła bardzo szybko - dziękuje

Iwona Wójtowicz

Świetnie oddaje proces poznawania i docierania do miłości Bożej! Polecam gorąco!

Wioleta Strządała

Malutka książeczka a tak bogata w treść. Powaliła mnie swą prostotą i dosadnością zarazem. Od jej przeczytania jestem wielka fanką księdza Maciejewskiego i na bieżąco śledzę Jego kazania w internecie. Zazdroszczę parafianom takiego kaznodziei. Gorąco polecam !!!!

Edyta

Bardzo podobała mi się ta książeczka. Na czasie dla małolatów, co tak bardzo chcą być kochani i niestety głupio oraz ciekawe przeniesienie na relacje z Chrystusem.

Ewa Stawińska

Treści tej książki towarzyszą mi każdego dnia w zgłębianiu skarbu Pisma Świętego. Wskazują kierunek mej wiary i mego życia.

Elżbieta

Książka "Cztery kroki do miłości"to wspaniała lektura dla młodych jak i dla starszych. Ja jestem zachwycona sposobem w jaki jest napisana ta książka.Daje dużo możliwości do refleksji nad sposobem kochania,nad właściwym podejściem do słowa "Miłość", uczy pięknej miłości. Książkę tę czyta się ją łatwo,trudno się od niej oderwać, bardzo polecam Teresa.

Teresa Ciepielowska

Książka dla mnie jest cenna z uwagi na prostotę i zwyczajność. W czterech krokach, można powiedzieć - w czterech zdaniach pomogła mi nie tyle ,,dotknąć Boga'' co poczuć się bliżej Niego.

toni Walter

Kwintesencja istoty miłości Boga do człowieka.

Ania J.

Moja opinia o każdej z książek jest krótka i brzmi następującą - gratuluje autorowi! Super! Życzę potrzebnych darów Ducha Świętego na dalsze lata pracy i posługi! oczekuje na kolejne pozycje książkowe ! Pozdrawiam Z Panem Bogiem

Michał Jaskuła

Bardzo fajna książka. Szczerze polecam. Szybko się czyta, gdyż jest napisana w prosty, przystępny sposób.

Beata

Książeczka krótka, za krótka, aczkolwiek niezwykle treściwa. Kwintesencja tego co istotne. Polecam

Ania

Polecam! Szczególnie dla młodzieży .

Monika Janicka

Niesamowite, że w tak maleńkiej książeczce można zawrzeć tak dużo treści. Czyta się świetnie - ale to nie o to przecież chodzi, bo to nie beletrystyka - na szczęście zawartość na równie wysokim poziomie. Jeśli z modlitwą ci ostatnio nie po drodze, a przez to więź z Bogiem się osłabiła - to musisz sięgnąć po tę książeczkę - ja tak zrobiłam;-) szkoda czasu na bycie obojętnym wobec Słowa Bożego - a przynajmniej w moim przypadku - "zwykłe" czytanie Pisma Świętego nie dawało mi poczucia, że coś się zmienia w moim życiu przez to Słowo - jednym słowem - równie ważne jak "co czytać", jest "jak czytać".Polecam!

Zosia

Bardzo fajna lektura, lekka, łatwa i przyjemna. Nawiązywanie relacji z bogiem ujęte w alegorii relacji międzyludzkich ułatwia jest super pomysłem. Szczerze polecam - może na prezent :)

Kasia

Zakupiłam kilkanaście egzemplarzy książki "cztery kroki do Miłości" i rozdałam w prezencie znajomym, szczególnie tym, którzy z dystansem odnoszą się do spraw wiary ... to miała być zachęta w stylu "przeczytaj ... nic nie tracisz :)" Myślałam, że w niektórych przypadkach książka będzie kurzyć się na półce, a tymczasem .... miałam miłe i zaskakujące informacje zwrotne właśnie od tych osób i pytania o podobną literaturę :) ZPM-ie dziękuję, lektura Twojej książki przynosi owoce!

IZA

Rewelacyjna strona ! Pierwszy raz zamawiałam książkę przez Internet i tutaj jest to prościutkie. Byłam bardzo zaskoczona, ze książka tak szybko dojdzie... i na pewno skorzystam ponownie.

Victoria Addams

Autor książki a raczej książeczki bardzo prosto porównuje na przykładzie relacji uczuć ludzkich jak wyglądać powinny relacje nasze z Panem Bogiem. Odważne, niemniej moim zdaniem słuszne aczkolwiek nieco krytyczne odniesienie się do modlitwy części katolików poprzez odmawianie, faktycznie często bez emocji, skupienia pacierzy/modlitw. Książka świetnie, pokazuje sens modlitwy poprzez próbę kontaktu z Panem Bogiem poprze pismo Święte. Nie mniej to ON , nie my wie najlepiej czego od nas oczekuje... Polecam

Mirosław Gąsowski

SUPER :)

michał jaskuła

Polecam każdemu serdecznie tę książkę w prosty, a zarazem czasem wręcz z ogromnym humorem mówi ona o Bogu i uczy czytać i rozważać w prosty sposób Pismo Święte oraz rozmawiać z Bogiem, czyli modlić się sercem i Jemu zawierzać wszystkie nasze troski i trudności.

Olga Siuchta

Książka naprawdę bardzo cenna i godna uwagi. Szybko się ją czyta, nie jest nudna, daje do myślenia. Ciekawe porównanie miłości i działań Boga do miłości i działań człowieka. Dzięki temu porównaniu lepiej rozumie się tę miłość a Bóg staje się przez to bardziej osobowy, bardziej "ludzki" - łatwiej Go wtedy zrozumieć. Bardzo dobrze, że autor uzywa często humoru i zabawnego języka - jest to niejako walor tej małej książeczki:) Polecam każdemu.

Joanna Romanowska

Rewelacyjny bryk, pomocny kiedy ciężko się modlić i kiedy nie ma poczucia że Pan Bog jest.

a.Stankiewicz

Pozycja wyjątkowa. Polecam każdemu na nowo zweryfikować swoje relacje do Pana i może na nowo się w Nim zakochać

Joanna

Ogólnie książka jest fajna, szczególnie przez język przemawiający bezpośrednio do czytelnika. Szkoda tylko, że nie poprawiła niczego w mojej modlitwie.

Kinga

Uważam , że książka jest b.dobra chociaż nie jetem katolikiem na pokaz to czas poświęcony na jej przeczytanie nie jest zmarnowany naprawdę b. polecam

Wspaniała pozycja, polecana szczególnie dla młodzieży, która szuka Boga. W prosty i ,,młodzieżowy " sposób autor mówi o tym jak pozostać sobą i nie tracić z oczu wartości chrześcijańskiej.

Danuta Dobrzeniecka

ks. Zbigniew Paweł Maciejewski Cztery kroki do miłości. W kilku słowach można napisać, że w tej niewielkiej książeczce autor w prosty, mądry i pasjonujący sposób zawarł sposób na to jak pokochać Pana Boga.Szczególnie polecam młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz tym, dla których ten sakrament stał się pożegnaniem z Jezusem i Kościołem. Tu znajdą odpowiedź na pytanie - dlaczego tak się stało?

Andrzej Ortmann

Książka napisana jest interesująco, prostym językiem, praktycznie i w sposób bezpośredni - wprost do czytelnika. Gratuluję:-)

Piotr Chrabąszcz

Dobra książka. Szczególnie dla tych, co znudzeni są wiarą i kościołem. Daje nowe spojrzenie na relacje człowieka z Bogiem. Polecam, szczególnie ludziom młodym...

Ernesta Tichutina

Dużo dobrego w tej książce znalazłem, ale nie zafascynowała mnie... Ale może to dlatego, że przeznaczona jest dla nastolatków... ;)

Robert Kowalczyk

Książka świetna. Napisana bardzo przystępnym językiem i super się ją czyta. Polecam każdemu, kto chce prawdziwie budować swoją wieź z Bogiem i z drugim człowiekiem.

AS

Z tej książeczki możemy poznać bliżej KOGOŚ kto nas kocha i chce być kochany:):):)Warto zaryzykować i zacząć zmieniać swoje życie i serce.

Teresa Małyszewicz

Kupiłam tę książkę i polecam ją innym nawet w prezencie dałam 4 osobom .Książka jest bardzo dobra, to dzięki niej zaczęłam czytać pismo św mając 46 lat .Bardzo dziękuję. Iwona Ficek z ogromną wdzięcznością za narzędzie .Bóg zapłać .

IWONA FICEK

Świetna książka. Czyta się jednym tchem. ...tak naprawdę o sprawach najważniejszych, wiec tym bardziej polecam:)

Karolina Kabala

Książka w wydaniu można powiedzieć podręcznym. Nie jest za gruba, więc nie zniechęca. Można przeczytać ją za jednym podejściem. W prosty i dowcipny sposób pokazuje czym są prawdziwe relacje z Panem Bogiem. Zamierzam przedstawić ją moim uczniom w "czytelni wielu drzwi", tzn. ksero dwóch stron będzie się ukazywać na wybranych drzwiach naszego Gimnazjum.Pozdrawiam i polecam

Dorota Surtel

Warto ją mieć :)

Ulcia

W tej małej książeczce jest tyle bogactwa treści, że powinien ją przeczytać każdy, kto pragnie usłyszeć, poznać i dotknąć Boga.

Agnieszka

Książka fantastyczna w swojej prostocie, napisana przystępnym dla każdego językiem. Na prawdę może pomóc.

Robert

To bardzo dobra,krótka książeczka(nie trudno znaleźć czas na przeczytanie),a jednocześnie zachęciła mnie do zapisania na kurs internetowy Lectio Divina i powrotu do codziennego rozważania Pisma św. Bardzo polecam.

Anna Stankiewicz

Ciekawie ujęty problem relacji z Bogiem i sposobów jej budowania. polecam zwłaszcza kandydatom do bierzmowania

Małgorzata Kozioł

Otwiera szerzej oczy... Polecam wszystkim tym,co chcą być bliżej Boga. Naprawdę warto mieć tę książeczkę :)

Urszula

Czytam i trawię... Wracam do niej z radością. Gorąco polecam

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl