JAK CZYTAĆ I ROZUMIEĆ PISMO ŚWIĘTE- [OPINIE] 0
JAK CZYTAĆ I ROZUMIEĆ PISMO ŚWIĘTE- [OPINIE]

Przeczytaj proszę co piszą o naszej książeczce "Jak czytać i rozumieć Pismo Święte" ci, którzy ją kupili i przeczytali. 

samą książeczkę znajdziesz [TUTAJ]

Rewelacyjna pozycja nic dodać nic ująć, zapoznać się i stosować.

Grzegorz Serafin

Tę książeczkę zobaczyłam pierwszy raz w dłoniach znajomego kapłana. Gdy ją przejrzałam, wiedziałam, że muszę ją mieć. Jest dla mnie niesamowitą pomocą w czytaniu i rozumieniu Pisma Święta. Jeśli też potrzebujesz pomocy, jak najbardziej ta książeczka Ci się przyda :)

Kasia

Bardzo polecam tę książeczkę. Miałam już cztery sztuki i rozdałam najbliższym. Sama czytam Pismo Święte w/g podanego tam schematu i wreszcie zaczęłam rozumieć sens.Świetna książeczka ułatwiająca czytanie i zrozumienie Pisma Świętego. Serdeczne dzięki

Danuta Gorczyca

Poleciłam te male książeczki w mojej wspólnocie Al anon w Londynie. Chętnie się rozdały i kilka kobiet dziękowalo a to znaczy ze pomogło im I w czytaniu I rozumieniu Serdecznie dziękujemy.

Teresa Urszula Onyszko

Fantastyczny przewodnik.

 Andrzej Żabnicki

Przewodnik jest dla mnie pomocny. Jeśli ktoś szuka poradnika w jaki sposób zacząć swoją przygodę z Pismem Świętym, to myślę, że można sięgnąć po tę publikację.

Mateusz Bednarek

Książeczka sprawia, a raczej moc Ducha Św. płynąca z niej, że czytamy Pismo Św. systematycznie:))))

Grażyna

To prawdziwy hit. Coraz bardziej mnie interesowało co będzie dalej. Czytanie według klucza sprawiło, że zrozumiałam sens zgłębiania Pisma, nie czułam znużenia i w końcu wszystko stało się bardziej zrozumiałe. Dziękuję.

Łucja Pasińska

Gorąco polecam tą malutką ale potężną książeczkę. Wspaniały przewodnik, żeby zacząć swoją przygodę ze Słowem Bożym. Świetna pomoc dla tych którzy "boją się" Biblii jak i dla "starych wyjadaczy"

Piotr Szota

Bardzo dobry przewodnik w czytaniu Pisma Świętego. Zrozumiały, konkretny. Dzięki niemu zaczęłam systematycznie czytać Biblię:)))

Elżbieta Kołtun

Serdecznie polecam tą małą ale czytelną i bardzo użyteczną książeczkę. Pozycja porządkuje poznawanie Słowa Bożego. Gdyby do każdego egzemplarza Biblii dołączana była ta książeczka to Biblia nie byłaby kolejną pozycją na półce z książkami ale ukochaną i ulubioną książką każdego wierzącego. Księże Zbigniewie z całego serca dziękuję

Lidia Kubicka

Czytanie Pisma Świętego to wyzwanie! Nie jest łatwo znaleźć sposób by podjąć i odnaleźć radość z obcowania ze Słowem Bożym. Przewodnik poniższy jest propozycją dla tych,którzy chcę tego doświadczyć. Warto spróbować!

 J.P.

Jestem w trakcie czytania Pism św wg. propozycji z książeczki, to naprawdę zupełnie inne czytanie. Księga Pisma św wciągnęła mnie. Bardzo przydatna

Zofia Hampel

Zamówiłam kilka książeczek Jak czytać i rozumieć Pismo Święte. Służy ona nie tylko mnie, ale całemu również "kręgowi biblijnemu" jaki utworzył się w naszej parafii.Wszyscy są zadowoleni ponieważ ta książka prowadzi nas po całej Biblii. Pozdrawiam w Panu i dziękuję za wszystko co robicie, aby bliżej poznawać Boga .[bo ja jestem tępym uczniem]

Józefa Myjak

Dzięki temu przewodnikowi lektura Biblii jest jak przygoda z mapą w ręku. Bardzo pomaga zrozumieć kontekst i wchodzić głębiej, po podstawowym zapoznaniu się z treścią danej księgi. Nić przewodnia i kręgosłup to dla mnie super wynalazek! Chce się czytać!

Emilian Kujawski

Kapitalna książka dla każdego człowieka dobrej woli.

Tadeusz Turyk

Od czasu przeczytania tej pozycji udaje mi się regulacje czytać Słowo Boże.

Regina Czaja

Cieszę, że zamówiłam tę książkę i polecam każdemu kto przymierza się do przeczytania Pisma Świętego.

Krystyna Dycha

Jeśli chcesz zacząć, kup i zacznij.

Joanna Wysocka

Bardzo dobry i czytelny przewodnik, pomaga w czytaniu Pisma św. ze zrozumieniem. Doceniam , zwłaszcza po kilku nieudanych próbach Dziękuję

Teresa Gubrynowicz

Nie jestem zadowolona z czytania pisma świętego wg tej książeczki. Może z czasem mi się spodoba.

Z.K.

Książeczka przydatna. Dla chcącego naprawdę zagłębić się w Pismo Święte.

Grażyna Stolarska

Szybka dostawa. Książka godna polecenia. Bardzo przydatna w domu.

OlaB.

Fantastyczna książeczka. Bardzo długo szukałem wskazówek jak czytać Pismo Święte. Wielokrotnie próbowałem robić to na własną rękę, ale za każdym razem czytając było coś nie tak. Dopiera ta książeczka rozjaśniła mi umysł pozwalając wciąż nasycać mojego zgłodniałego ducha, w doskonały sposób. Polecam wszystkim, którzy chcą czytać Pismo Święte ale nie wiedzą jak do tego się zabrać. Gwarantuję, że wskazówki, które tu znajdziecie, będą wam bardzo pomocne.

Michał F

Książeczka "Jak czytać i rozumieć Pismo Święte jest według mnie bardzo dobrze opracowana,poznając osoby,epoki i wydarzenia,można mieć ogólny zarys całości. Ponad to mobilizuje do codziennego czytania Biblii,tak przynajmniej jest w moim przypadku. Zachęcam, aby jak najwięcej osób skorzystało z tego opracowania. Serdecznie pozdrawiam i bardzo dziękuję.

super PRZEWODNIK .

Jadwiga Sołtys

Książeczka pozwala mi lepiej uchwycić i zrozumieć sens podczas czytania Pisma Świętego - polecam

Krótko zwięźle i konkretnie to lubię

Natalia Żurawska

krótko i treściwe prosto i zrozumiale, trochę dociekliwości i można dowiedzieć się i usystematyzować wiele faktów z Biblii w formie łatwej i przystępnej.

jacek kujszczyk

KSIĄŻKA BARDZO DOBRA ACZKOLWIEK NA POCZĄTKU NIE MOGŁAM ZAŁAPAĆ JAK Z NIEJ KORZYSTAĆ WYNIKAŁO TO Z MOJEGO BRAKU SKUPIENIA JAK NAJPIERW POMODLIŁAM SIĘ I POPROSIŁAM O ŚWIATŁO DUCHA ŚWIĘTEGO OD RAZU MI SIĘ ROZJAŚNIA A TAK POWAŻNIE TO POTRZEBOWAŁAM SKUPIENIA I WYCISZENIA ZA KAŻDYM RAZEM BY JAK SIĘGAM PO TA KSIĄŻKĘ NAJPIERW PROSZĘ O ŚW DUCHA ŚWIĘTEGO CIESZĘ SIĘ BO PRZECZYTAŁAM CAŁE PISMO ŚWIĘTE I MYŚLAŁAM ŻE TO JUŻ KONIEC PRZECZYTAM I ODLOTEM NA PÓŁKĘ ALE SIĘ NIE DAŁO SZUKAŁAM SPOSOBU JAK DALEJ ROZWAŻAĆ SŁOWO BOŻE I KOLEGA ZAPROPONOWAŁ MI ŻEBYM ZAKUPIŁA TA WŁAŚNIE KSIĄŻKĘ POSŁUCHAM I SUPER CHWAŁA PANU POZDRAWIAM

Urszula Pazulak

Kiedy dotarła do mnie książeczka, pomyślałam "tylko tyle?". Miałam inne o niej wyobrażenia przy moich rozpalonych chęciach poznania Biblii. Książeczka niepozorna, ale poukładany niesamowicie plan czytania Pisma. Próbowałam przebrnąć przez różne plany czytania, ale to co jest w tej małej książeczce jest jedyne w swoim rodzaju. Ten plan pozwala "płynąć" przez Biblię. Gratulacje dla autorki za przeogromny wkład pracy, wiedzę i pomysł.

Katarzyna

Dziękuje za tę książeczkę, Prowadzi mnie po lekturze Pisma Świętego. Bardzo przydatna. Pozdrawiam księdza Pawła.

Mateusz Bednarek

Kupiłam kilka egzemplarzy dla parafian do biblioteczki parafialnej. Sama także zaczęłam czytać Pism Święte wg zaproponowanego w broszurce klucza. Jest prosty i przejrzysty. Myślę, że warto spróbować. Jest wiele sposobów zapoznawania się ze Słowem Bożym. Najważniejsze to znaleźć sposób dla nas najbardziej dogodny. Chodzi przecież o to, by każdy z nas umiał słuchać Boga, by dzięki Jego Słowu zmieniało się nasze myślenie i działanie dla Jego chwały a naszego szczęścia.

Hanna Chrzczonowicz

Zamówiłem tą książeczkę dla wspólnoty. Jest duże zainteresowanie i zamówiłem kolejną transzę. Polecam.

Bak 30

Polecam, każdy powinien mieć dobrego przewodnika :)

Aga

Książka "Jak czytać i rozumieć Pismo Święte " jest bardzo cenna, szczególnie dla osób świeckich, a zwłaszcza tych, którzy dopiero zaczynają poznawać Boga przez Jego Słowo. Pierwszy raz spotkałam tego typu opracowanie. Dziękuję Duchowi Świętemu, że za Jego natchnieniem Pani Ilona Krawczyk- Krajczyńska, podjęła się opracowania tego tematu.

Maria Stasiuk

Bardzo polecam tę książeczkę,każdy powinien ją mieć na półce,nareszcie czytam regularnie Pismo Święte i zaczynam nareszcie smakować Słowo Boże .

Maria Gawęda

Bardzo serdecznie dziękuje za najprostsze z możliwych przekazanie sposobu czytania i bycia ze Słowem Bożym. Od lat bardzo trudno było mi się otworzyć na to co Bóg mówi do mnie chociaż bardzo prosiłam Ducha Św o pomoc. Teraz czuje ze prawdziwy dialog z Bogiem jest możliwy. Jestem wdzięczna Bogu , Duchowi Św i Księdzu za poprowadzenie mnie w czasie rozważania Pisma. Szczęść Boże Agnieszka

Agnieszka Mrozowska

Szczęść Boże Dziękuję za małą książeczkę "Jak czytać i rozumieć Pismo Święte". Do tej pory czytałam całość oraz metodą "chybił trafił" + rozmyślanie nad przeczytanym tekstem. W tej chwili czytam wg klucza w/w książeczki. Czuję się jakbym przeżywała na nowo jakąś "przygodę". Książeczka jest moim przewodnikiem po Piśmie Świętym, a Duch Święty oby sprawił, żebym zrozumiała każde słowo z pożytkiem. Dziękuję. Z Panem Bogiem.

Elżbieta Szmatłoch

Mała wspaniała z kręgosłupem podstaw. Tak polecam zakupić i korzystać z tej wspaniałej książeczki,która jest dużą pomocą przy poznawaniu słowa Bożego Pisma Św.

Renata

Interesująca pozycja jak się poruszać po Biblii, własnie testuję ale już mi się podoba

Bardzo się cieszę że ją kupiłam. Dzięki niej czytam systematycznie Pismo Święte. Jest mi bardzo pomocna. Jest to wspaniały przewodnik po Piśmie Św.

Maria Potocznik

Szczerze mówiąc jeszcze nie sprawdziłam dokładnie ,ale myślałam że będzie to --bardziej proste w skali 1-10 oceniam na 5

Zofia Sarna

"Jak czytać i rozumieć Pismo Święte" to wartościowy przewodnik : praktyczny, krótki i zarazem konkretny. Polecam- to światło, żeby nie chodzić po omacku!

Elżbieta Siczek

Bardzo zaskoczyła mnie forma tej książeczki. Do przeczytania Biblii zabierałam się kilkakrotnie z różnym skutkiem. Najczęściej było to otwieranie na chybił trafił. Jeszcze nie udało mi się przeczytać całości ani książeczki ani Pisma Świętego ale dzięki tej książeczce czytam ją inaczej. Nie wystarczy Biblii przeczytać ale trzeba nią jeszcze żyć a tu brakuje mi dodatkowych wyjaśnień związanych z codziennym życiem, zwyczajami, kulturą itp. Czasami słowo znaczy coś innego niż tylko tych kilka liter. Niemniej od czegoś trzeba zacząć aby umieć doprecyzować potrzeby. Książka nie spełniła moich oczekiwań ale pokazała mi jak można czytać, aby się zupełnie nie zgubić w pokoleniach.

Aleksandra Zdziebko

Trochę mnie rozczarowała. Jest to pozycja dla tych ,którzy nigdy nie czytali Słowa Bożego.

Beata

Jest to swoisty przewodnik po Starym Testamencie, który przeprowadza czytającego w inteligentny , może zamierzony sposób przez zawiłości staro-testamentowych ksiąg. Drogowskaz. Pomaga przebrnąć i zrozumieć. Polecam

Marcin Kukliński

Stary testament był dla mnie trudny i nie zawsze chętnie czytałam. Na nowo odkrywam ....i czytam...z chęcią ! Dziękuję.

Bożena Dolska

Bardzo wspaniała książeczka. Przydatna przy czytaniu Pisma Świętego. Zawarte w niej wskazówki są naprawdę rewelacyjne. Warto po nią sięgnąć.

Hanna

Książeczka jest fantastyczna z nią na pewno większość z nas podejmie trud przeczytania pisma Świętego

Karolina Rumian

Dla całkowita nowość - przewodnik, bez "podpowiedzi" co myśleć. BARDZO proste, BARDZO ciekawe , BARDZO pomocne. Gratuluję pomysłu:) dziękuję za całość:)

Maria Mayer

Zaczęłam czytać z przewodnikiem - stosuję się do wskazówek chcę powiedzieć ze biblia nie jest "księgą skomplikowaną i nie zrozumiałą " czytam i coraz bardziej wciąga mnie, na razie Stary Testament.cieszę się że ją mam polecam. Maria

Maria Winkiel

Zakupiłam kilka egzemplarzy z myślą o rodzinie i znajomych--już rozpoczęłam czytać wg.zawartych wskazówek.Ten przewodnik jest-SUPER !!! Bardzo,bardzo pomocna książeczka,która porządkuje wydarzenia i historie biblijne- prowadzi do lepszego ich zrozumienia i poukładania sobie. ..DZIĘKUJĘ BARDZO. :-0

Zofia SARNA

Książeczka jest rewelacyjna, rozdałam znajomym i i czuję się źle, że nie pomyślałam o wszystkich moich znajomych. .Już nie raz zaczynałam czytać księgi Pisma św. po kolei, ale niewiele z tego zapamiętałam i rezygnowałam. Teraz mam" złoty przewodnik" dla początkujących, pozwalający spojrzeć na historie biblijne z innej perspektywy. Bogu niech będą dzięki, za ludzi, którzy przyczynili się do powstania te małej a jakże "WIELKIEJ KSIĄŻECZKI".

Zuzanna

książeczka mała ale niezwykle pomocna.

Bożena S.

Szczęść Boże Dziękuję za super narzędzie do studiowania Pisma św.Zaczęłam dopiero wczoraj, ale już mi się podoba .Pozdrawiam

Renata Jachymiak

Dziękuję za zwięzły i przejrzysty przewodnik po Biblii "Jak czytać i rozumieć Pismo Święte". Wreszcie zaczęłam czytać-studiować Pismo Święte z logicznym planem. Daje mi to osobistą satysfakcję. Czytając z tym przewodnikiem, naprawdę rozumie się Pismo Święte. Wielkość i format książeczki bardzo poręczny - z łatwością można umieścić ją w Biblii. Dziękuję autorce p. Ilonie Krawczyk-Krajczyńskiej, Fundancji Nasza Winnica, Klubowi Książki Tolle.pl Życzę dalszych sukcesów. Wanda

Wanda Wałek

To maleństwo naprawdę potrafi zachęcić do czytania Biblii i uczy, jak ją czytać. Gdy idę za wskazówkami tej treściwej drobinki to czuję się jak dziecko, które odkrywa krok po kroku, we właściwym czasie i kolejności wszystko, co jest potrzebne do pokochania Słowa Bożego. Kupiłam pakiet 10 książeczek w przedsprzedaży- tylko jeden - zdecydowanie za mało. Taki piękny podarunek wywoływał uśmiech na twarzach znajomych a po jakimś czasie słyszałam:To jest naprawdę ciekawe! Dziękuję!

Kaska

Szczęść Boże. To niesamowite ,że jak zaczęłam czytać wg wskazanego klucza wszystko zaczęło być bardziej zrozumiałe i tak dalece wciągające że chciałam iść dalej i dalej i pierwsze czytanie zakończyłam późną nocą .Gorąco wszystkim polecam.

Łucja

Rozpoczęłam już czytanie /a właściwie słuchanie korzystając ze strony biblijni.pl / nici przewodniej i mam nadzieję, że pozwoli mi to na przeczytanie całego PISMA ŚWIĘTEGO. Bez tej książeczki nie potrafiłam poradzić sobie z wyborem tekstów do codziennej lektury. Serdecznie dziękuję

Lucyna Prusińska

Książka w fajny, syntetyczny i jasny sposób podpowiada, jak czytać Biblię, a tym samym pozwala na znalezienie motywacji i chęci do czytania, a wręcz fascynacji Biblia, jak dobra książka. Polecam

Ewelina Szewczyk-Pios

Obdarowałam część moich znajomych książeczkami,są zadowoleni,myślę,że podobnie jak ja czekali na taką pomoc w dobrym czytaniu i przeżywaniu Pisma Świętego.Zaczęłam czytać i czuję moc Bożą ,bo czynię to z wielką przyjemnością i chęcią.Serdecznie polecam wszystkim.

Danuta Światłowska

Kupiłam broszurkę " Jak czytać i rozumieć Pismo Święte" . Zdziwiłam się, że to takie małe i mizerne. Ale zaczęłam stosować się do poleceń tam zawartych i odkryłam sedno ( tak myślę ) - bo tak jak Ewangelia - krótka i z niepojętą treścią. Nareszcie mam to czego tak długo szukałam. Zaczęłam czytać Pismo Święte i wiem co czytam. To na pewno pierwszy krok . ale on musi być zrobiony. Gorąco polecam tę niepozorną książeczkę , ale tylko z pozoru niepozorną.

Marianna Kurczab

Bardzo mi się podoba ten sposób czytania Słowa Bożego gdyż ma swoja ciągłość w danym temacie i przez to jest zrozumiały i stanowi pewna logiczna całość a mam porównanie bo zaczęłam czytać Stary Testament po kolei to jakoś mi to nie szło, uciekało mi treściowe powiązanie między księgami a to jest proste konkretne i zrozumiałe doceniam trud włożony, aby to tak usystematyzować .Szczęść Boże i Bóg zapłać za ogrom pracy.

Anna Nowak

Rewelacja w prosty i przystępny sposób napisane jak czytać Pismo Święte od czego zacząć W krótkim opisie poznamy też zarys postaci które biorą udział dla przeciętnego człowieka bardzo dobra wskazówka

Jolanta Stanek

Wspaniała wskazówka dla osób, które zdecydowały się przeczytać Biblię.Dodatkowo jest opis i krótkie streszczenie postaci występujących w Biblii.Dla zwykłego śmiertelnika rewelacja. A i rzetelna informacja od Księdza Zbigniewa na jakim etapie znajduje się wysyłka. Gorąco polecam.:)

Jolanta Stanek

Szczęść Boże. Książeczka jest rewelacyjna. Przeglądnęłam i przeczytałam kilka stron. Jest napisana prostym językiem, zrozumiałym i nawet jeśli ktoś nie wie jak posługiwać się Pismem Świętym, to w tej książeczce wszystko jest wyjaśnione. Polecam wszystkim, którzy pragną poznać słowa Pisma

Magdalena Śleziak

Książeczka bardzo zachęciła mnie do czytania Biblii, po pierwszych kilku dniach mam wrażenie że w końcu przy kolejnej próbie czytania Pisma Świętego coś do mnie dociera i zaczęłam rozumieć to co czytam, a jeżeli rozumiem to znaczy że też to we mnie wnika, a przecież chyba o to chodzi, aby słowa Boga do mnie docierały :)

Kasia

Przejrzałam książeczkę myślę,że mi to ułatwi przebrnięcie prze Stary Testament, bo do dziś nie udało mi się tego zrobić, mimo podejmowanych wcześniej prób. Po otrzymaniu tej książeczki nadzieja na "przejście" przez Słowo Boże zawarte w ST wzrosła.

Małgorzata Szyszko

Szczęść Boże, po zamówieniu książki otrzymałam bardzo szybko. Są bardzo wartościowe , rozdałam je koleżankom, które są zachwycone. Prędzej próbowały czytać Pismo Święte i szybko się zniechęciły, teraz krok po kroku poznają "rodzinę bożą". Ja również codziennie czytam po jednym przedstawicielu rodu, pozdrawiam, zachęcam bo naprawdę warto w ten sposób poznawać i rozumieć Pismo Święte.

Joanna Brzoza

Na razie przeglądnęłam jedynie książeczkę,ale wydaje mi się być bardzo pomocna w czytaniu i rozumieniu biblii, sam pomysł na taka wędrówkę przez Pismo Święte wydaje się być ciekawy i pomocny!

Alicja Muniak

Kochani! Do moich rąk trafiła książeczka "Jak czytać i rozumieć Pismo Święte". Jest rewelacyjna! Ogromnie jestem wdzięczna. Takie opracowanie podejścia do tego jakże ważnego tematu, abyśmy poznali najważniejszą dla nas księgę, którą jest Pismo Święte, Słowo Boga do nas, zostało nam podane w tak prosty i przystępny sposób!. Nie wątpię, iż jest to za sprawą Ducha Świętego, który prowadzi tych , którzy Go wzywają. Gorąco polecam wszystkim! Będzie cenną pomocą w poznawaniu Słowa Bożego. Dziękuję!

Wanda Światowa

Bardzo zwięzła czytelna forma, proste wskazówki - to zachęta do podjęcia sporego wysiłku, jakim jest przeczytanie całej Biblii. Podoba mi się również oparcie tej koncepcji na biblijnych postaciach. Bóg jest osobą i zapoznanie z Jego Słowem poprzez życie konkretnych ludzi czyni to Słowo bliskie naszemu życiu.

Olesz Ewa

Właśnie zacząłem studiować Biblię z pomocą super mini książeczki "Jak czytać i rozumieć Pismo Święte". Uważam, że w/w książeczka napisana jest bardzo przystępnym i zrozumiałym językiem. Czytanie Biblii przy pomocy tejże książeczki staje się odkrywcze i wręcz wciągające, ponieważ znane nam (bardziej lub mniej) treści układają się w logiczną i zrozumiałą całość. Jednak co więcej i jak dla mnie to najważniejsze w/w książeczka zmobilizowała mnie do codziennego bycia ze Słowem Bożym, Słowem, które buduje wiarę, niesie nadzieję i rozpala w nas miłość. Polecam i wzniosłej lektury nie w/w książeczki lecz Pisma Św. (przy pomocy tejże książeczki)

Adam Tarasiuk

"Jak czytać i rozumieć Pismo Święte?" to mały, poręczny format - staranna, przejrzysta szata graficzna - skondensowana treść. Podsumowując : zachęca do czytania Pisma Świętego!

Margareta Gibasiewicz

Książeczki doszły. Będziemy je rozprowadzać wśród nauczycieli naszej szkoły. Mam nadzieję, że podpowiedź zawarta w książce pomoże nam czytać i pokochać Biblię.

Irena Bobkowska

Rzeczowo, zwięźle o wędrówce przez Biblię. Zachęca do lektury Biblii. Każdy, kto zdecyduje się wreszcie przeczytać Biblię (ja też mam to przed sobą) będzie miał bardzo ułatwione zadanie. Będę zachęcała do czytania Biblii wg wskazówek p. Ilony Krawczyk-Krajczyńskiej.

Emilia Kryk-Matthes

Witam, Szczęść Boże. Książeczki otrzymałam, dziękuję. Chwilowo tylko przeglądałam treść. Będę korzystać i stosować się do tych wskazówek. Pismo Święte czytałam metodą "od deski do deski". Teraz mam wskazówki tematyczne będę się do nich stosować.. Duża pomoc do systematycznego czytania. Pozdrawiam Urszula

Urszula Sterczyńska

Książeczka jak drogowskaz, prosta, krótka, prowadząca do celu. Czytam list Boga skierowany do mnie. Dziękuję!

Alina Jakubowska

Szczęść Boże! Dziękuję bardzo za przesyłkę. Otrzymałem, korzystam. Zachęcam do korzystania, bo warto spróbować tej metody. Przy odpowiednim zaangażowaniu i Łasce Ducha św., lektura Pisma św. zapewne stanie się bardziej zrozumiałą i przystępną. Pozdrawiam i polecam się wzajemnej modlitwie.

Józef Jaśczak

Książeczka dla współczesnego człowieka. Skrótowa forma - to trafiona metoda o rzeczach ważnych.

B. Wojtkowska

Dobra książeczka, może się przydać każdemu, kto korzysta z Pisma Świętego, super podpowiedź dla wszelkich kręgów biblijnych.

Dominik

Przed laty był czas, że czytałem księgi Pisma św. po kolei, ale niewiele z tego zapamiętałem. Teraz mam "nici przewodnie", które pozwalają spojrzeć na historie biblijne z innej perspektywy.

Andre Stępień

Bardzo dobra książeczka wszystko przejrzyście wyjaśnione .Myślę , że ułatwi czytanie i zrozumienie Pisma Św. Kupiłam mały pakiet i rozdałam znajomym- 1 szt. zostawiłam-też potrzebuję pomocy.

Bożena

Książeczka jest genialna. Uważam, że jest przemyślana. Schemat, strategia czytania prowadzi czytelnika do innego odbioru Biblii. Najbardziej podoba mi się ,, kręgosłup", który rzeczywiście uzupełnia szczegóły. Dziękuję autorom i pozdrawiam.

Ela Pieńczykowska

Bardzo dobra dla początkujących, dla osób, które zaczynają poznawać Biblię. Dobry i ciekawy punkt orientacyjny w "biblijnej rzeczywistości"

Marek Wojciechowski

To hasło zawsze sobie powtarzam, a teraz odkąd czytam tę książeczkę ufam, że się uda, bo idzie sprawnie i spokojnie kończę już Księgę Rodzaju. Warto spróbować, by poznawać Słowo Boże.

Paweł Janowski

Uważam, że propozycja fundacji Nasza Winnica pt. "Jak czytać i rozumieć Pismo Św." zapowiada się ciekawie. Piszę tak, bo oczywiście dopiero co zacząłem czytać Biblię wg wskazówek książeczki i będzie to zapewne długotrwały proces. Na "+" rozmiar i objętość treści. Ufam, że zaproponowany sposób czytania Pisma faktycznie mi pomoże w zgłębianiu Jego treści. Chyba dobra propozycja dla niecierpliwych i nie koniecznie moli książkowych. Wiadomo, że "Very High Level" nastąpi wtedy, gdy zacznę Biblią żyć, ale na dobry początek to faktycznie może być pomocny przewodnik.

Rafał Śledziewski

Serdecznie polecam - Przewodnik "Jak czytać i rozumieć Pismo Święte"... Spojrzenie przez nić przewodnią i kręgosłup na świat Biblii super porządkuje historię biblijną czytelnika i prowadzi przez ST do Jezusa i Jego Kościoła Podjęłam próbę takiego czytania z moimi trzecioklasistami na zakończenie Gimnazjum... Jesteśmy dopiero u Izaaka... Mam nadzieję na dotarcie do Jezusa. Pozdrawiam

Dorota Gałuszka

Kilka miesięcy temu zaczęłam zastanawiać się nad rozpoczęciem lektury Biblii, ale od chęci do pierwszego kroku jeszcze daleka droga. Nie wiedziałam też, jak zabrać się do tego - czy czytać od deski do deski, czy może fragmentami, a jeśli w ten sposób, to według jakiego klucza... No i otrzymałam newsletter z informacją o tej małej książeczce. Całe szczęście - małej, bo annałami jakimiś można by mnie łatwo zniechęcić :) Sama lektura Pisma Świętego jest wystarczająco wymagająca. Gabaryty niewielkie, przystępnie napisane i widzi się w tym sens. Jeden egzemplarz również podarowałam bliskiej osobie. Myślę, że stanowi faktyczną, realną pomoc. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

Alina P.

Polecam szczerze. To swoisty przewodnik. Czytanie Biblii staje się zajmującą lekturą. Trafiamy od razu na esencję a potem chcesz więcej i więcej.

Marek Plewa

Bardzo podoba mi się takie "inne " podejście do czytania Pisma Świętego. Najpierw przyswajam sobie myśl przewodnia a potem będę zgłębiać i budować "młyn". Taka forma czytania bardzo mi odpowiada, zwłaszcza jeśli chodzi o Stary Testament. Dziękuję za książeczkę i te wspaniałe wskazówki. Bóg zapłać.

basia

Już mam i korzystam . Bardzo praktyczny przewodnik, dodatkowo w małym formacie i korzystnej wielkości czcionce.

Barbara Czyżycka

Bardzo przydatna! Ciekawy pomysł- uporządkowany- na czytanie Biblii.Polecam!

Grażyna

Witam. Książka mini vademecum. Zdecydowanie może być przydatna dla uczniów i osób, które nie znają Pisma św.,; poszczególnych główniejszych bohaterów biblijnych. W naszych czasach i przy braku znajomości Pisma św. taka broszurka dla wielu katolików jest doskonała- napisana krótko, treściwie, syntetycznie. Czyta się jak artykuł w gazecie. Do wielu ludzi niestety tylko w ten sposób można dotrzeć, bo więcej nie przeczytają. A osobiście jestem zawiedziona, bowiem po rekomendacji autorki i Księdza oczekiwałam czegoś więcej.Niemniej to moje. Rozumiem, że koszty wydruku itp. niemniej w mojej ocenie cena trochę nieadekwatna do ilości treści. Samej treści zmieściłoby się na dwóch kartkach formatu A4. Z Panem Bogiem. Podsumowując wierzę, że książeczka zmotywuje do sięgnięcia po Pismo święte, a to przypuszczam był największy cel całego przedsięwzięcia.

Ania

Pomaga usystematyzować czytanie Pisma Świętego i jest pomocna. Dobry pomysł.

Sławomir Wiącek

Książeczka napisana zrozumiale, pomaga w początkach przygody ze Słowem Bożym, polecam.

Jolanta Gruchała

Oboje z małżonką jesteśmy zadowoleni z tej broszurki, skrót kluczowych informacji. Właśnie zaczęliśmy kolejny raz czytać Biblię wg.wskazówek - Ew. Św. Marka. Dziękujemy, pozdrawiamy Z Panem Bogiem.

Maciej Nadolski

Zaczęłam czytać Biblie według wskazówek z książeczki. Zadziwiająco wciągająca jest ta metoda. Polecam wszystkim. Teraz żałuję że tak późno zabrałam się do tej lektury. Ale cóż przedtem nie poznałam żadnej fajnej metody, która okazałaby się pomocna.

Ola

Polecam ja bardzo pomaga w czytaniu Pisma Św. Czytając wg podanego w niej schematu księgi szczególnie Starego Testamentu ładnie układają się w całość. Jest super pomocna POLECAM

Małgorzata Drożdż

Czytałem Pismo kilka razy w życiu; wiem, że księgi Starego ";korespondują" z Nowym testamentem. wiele czasu mi zabrało kiedyś, aby poukładać sobie wzajemne liczne powiązania ksiąg. Ten przewodnik bardzo ułatwia uporządkowanie tych relacji, a przez to właściwe rozumienie tekstów, kontekstów...

Bogdan Szafałowicz

Ta książeczka wpisała się idealnie w moje potrzeby. Właśnie założyłem sobie, że przeczytam w całości Stary Testament. Przebrnąłem przed otrzymaniem książeczki, Jak czytać i rozumieć Pismo Święte, przez Księgi: Rodzaju i Wyjścia i zacząłem czytać Księgę Kapłańską. Jestem bardzo zadowolony z przewodnika zawartego w książeczce, który świetnie systematyzuje treści i pozwala zrozumieć sens Ksiąg Pisma Świętego. Moje doświadczenie z czytaniem Pisma Świętego gdy czytałem Biblię całymi rozdziałami pokazało mi że nie jest to łatwe zadanie, ale bardzo żmudne i trudne. POLECAM czytanie Biblii z przewodnikiem "Jak czytać i rozumieć Pismo Święte" Pozdrawiam Stanisław Bartoszewski

Stanisław Bartoszewski

Przesyłkę otrzymałam bardzo szybko. Warto mieć tę książeczkę. Zaraz zaczęłam czytać Pismo Św. według wskazówek i mój obraz Starego Testamentu jest bardziej przejrzysty i zrozumiały.

maria

Książeczka jest krótka, zwięzła, więc na wstępie nie przeraża ogromem wiedzy, którą jednak zawiera. Cieszę się że Biblia będzie nareszcie dla mnie łatwiejsza do czytania. Dziękuję , że autorka i organizatorzy zadbali o coś, z czego braku nie zdawałam sobie sprawy. Marta

Marta Krzyształowicz

W oparciu o książeczkę czyta się Słowo Boże w konkretnym kluczu - zrozumienia kontekstu i logicznych powiązań. Pozwala to lepiej zrozumieć sens przesłania, a poznawane osoby stają się bardziej autentyczne, żywe, widziane w całości. Zamierzam rozpropagować książkę wśród młodych i innych pracowników, dając im jednocześnie pomoc do ręki, gdyż wiem i doświadczyłam jaką moc ma czytanie Słowa Bożego. Każdy jednak musi rozpocząć tę przygodę sam. Jednym wystarczy nasze świadectwo, innym nie. Gratuluję pomysłu. s. Teresa (Salezjanka)

s. Teresa Zegzuła

Serdecznie dziękuję za pomysł i realizację książeczki pt Jak czytać i zrozumieć Pismo Święte. Przyjęta metoda " od ogółu do szczegółu" jest bardzo skuteczna i motywuje do codziennego czytania Pisma Świętego. Ja dotychczas czułam "głód Pisma", ale nie wiedziałam jak karmić swoją duszę Pismem Świętym. Brałam zbyt duże łyżki i szybko dławiłam się. Autorzy książeczki pokazali metodę , która za pomocą małych kroczków prowadzi wprost do Bożego poznania. Kupiłam już Biblię Jerozolimską i od dziś karmić będę się pokarmem wiecznym Słowa Bożego.

Lidia Kubicka

Szczęść Boże! Ja własne Pismo Święte mam dopiero od 3 lat i nie bardzo wiedziałam jak prawidłowo je czytać. Zaczęłam czytać prawie codziennie: 1 rozdział Starego Testamentu , Pieśń i 1 rozdział Nowego Testamentu, ale ta metoda nie jest najlepsza, trudno jest się odnaleźć w zagadnieniach. Książkę "Jak czytać i rozumieć Pismo Święte" otrzymałam właśnie niedawno ( 2 szt) -1 egzemplarz przekazałam dla katechetki, która uczy u nas w szkole religii, jej opinii jeszcze nie znam, bo są ferie,ale za to ja jestem zachwycona- TO JEST TO CZEGO POTRZEBOWAŁAM !! Teraz czytanie pisma wg wskazówek książki daje ogromną radość , wiele więcej rozumiem i mogę zapamiętać . Pozdrawiam.

Krystyna Chałas

Witam To nowa droga spojrzenia na Pismo Św. Tego dawno szukałem... Dziękuję bardzo Pozdrawiam

Krzysztof Merta

Bardzo prosto i zrozumiale napisana. Jest pomocna w czytaniu Biblii.

Barbara Kulik

Ciekawe podejście do przeczytania całej Biblii. Ten sposób bardzo mi się podoba i zachęcam do skorzystania.

Halina

Książeczka jest fantastycznie napisana. W prosty i rzeczowy sposób objaśnia wszystkie elementy Pisma Świętego. Jak odpowiednio odczytywać oznaczenia (sigle) ksiąg, w jakiej kolejności zacząć by było to zrozumiałe itd. Jestem zadowolony, polecam. :) Z Panem Bogiem.

Patryk Stolarski

Książeczka jest naprawdę rewelacyjna. W jasny, konkretny sposób wprowadza w lekturę Pisma Świętego. Mnie bardzo pomogła. Jeśli chcesz zacząć czytać Pismo Święte i nie wiesz jak się do tego zabrać ta książeczka jest dla ciebie idealna. Polecam.

Wojciech Jamróz

Książeczka jest niewielka formatowo, ale wielka w swej treści. Zawiera przejrzysty układ, który ułatwia czytelnikowi zagłębienie się w tajniki czytania ze zrozumieniem Pisma Świętego. Polecam!

Agnieszka R.

Bardzo pomocna broszurka, dobry przewodnik po Piśmie Św. po przeczytaniu już nie ma wymówki, dlaczego nie czytam Biblii.

Grzegorz Ulańczyk

Wbrew obiegowej opinii jestem jednym z tych facetów, którzy lubią czytać instrukcje. Ta jest rewelacyjna! Oszczędza czas i pomaga uniknąć błędów w "obsłudze" Biblii. Dzięki tej małej książeczce można opanować tematycznie całość Pisma w nie więcej niż 35 dni! Nie wierzycie??? Spróbujcie sami! Ja kupiłem większą partię i wręczam wszystkim, na których mi zależy :)

Emilian Kujawski
 

samą książeczkę znajdziesz [TUTAJ]

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl