Praktyczny Kurs Modlitwy - II wydanie, mocno rozszerzone 1
Praktyczny Kurs Modlitwy - II wydanie, mocno rozszerzone

Praktyczny Kurs Modlitwy to jeden z naszych bestsellerów. Jednocześnie jest to nasza najstarsza "mała książeczka". Od niej też rozpoczęła się pakietowa sprzedaż książeczek.

A było to tak:

Książeczkę Praktyczny Kurs Modlitwy wydaliśmy pierwotnie w Wydawnictwie Stowarzyszenia Pedagogów NATAN. Zamówiliśmy w drukarni 2.000 egzemplarzy. Określiliśmy cenę na kilka złotych i mieliśmy świadomość, że sprzedawać to będziemy przez dłuższy czas. 

Wtedy przyszedł mail od jednego z księży: "Gdybyście sprzedali po złotówce, to namówię proboszcza, by kupić 1.000 sztuk."

Pomyśleliśmy "czemu nie?" Co prawda marża drastycznie spada, ale to jest 1.000 książeczek. Był jednak mały problem - zamówione 1.000 egzemplarzy wyczerpywało prawie cały nakład. Musieliśmy książeczkę dodrukować.

Nie wiem kto wtedy wpadł na bardzo prosty, ale brzemienny w skutkach pomysł: "A może są inni, którzy także chcieliby kupić większą ilość książeczek w hurtowej cenie - 1 złoty?

I zrobiliśmy pierwszą akcję przedsprzedażową. Przez cztery bodaj dni sprzedaliśmy kilkanaście tysięcy książeczek w różnych pakietach. Im większy pakiet, tym niższa cena książeczki.

Dopiero po zebraniu zamówień określiliśmy wielkość nakładu w drukarni.

Model się sprawdził.

Powtarzaliśmy go przy każdym tytule.

Z tym doświadczeniem zaczęliśmy wydawać ten tytuł i inne tytuły w Fundacji Nasza Winnica.

W naszym marketingu nie nastawiamy się na końcowego adresata, ale na osobę - księdza, katechety, lidera, która zakupi książeczki i będzie je rozdawać.

Dzisiaj przyszedłczas na lifting książeczki.

Gdy pisałem pierwszą wersję założenie było rygorystyczne - muszę się zmieścić na 16 stronach A6. Dlaczego 16? Względy praktyczno-drukarskie, Szesnaśnie stron to arkusz papieru złożony na pół i na pół, i jeszcze na pół. Przy nowej wersji przyjąłem inne założenia - napiszę (pilnując dalej zwięzłości, którą lubię) to co chcę napisać. I dopiero potem zobaczę, co z tego wyszło. Wyszła książeczka, która mieć będzie 48 stron - czyli trzy arkusze drukarskie.

W tej chwili zbieramy zamówienia. Druk rozpocznie się w poniedziałek 17 lutego, Zamówione książeczki wysyłać będziemy w poniedziałek 24 lutego - prosto z drukarni.

Komentarze do wpisu (1)

19 lutego 2020

jestem zainteresowany ta pozycją książkową .. Zamówienie w ilości ok 200 - 300 szt

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl