Szkoła życia z Bogiem - przygotowanie do bierzmowania [opinie] 1
Szkoła życia z Bogiem - przygotowanie do bierzmowania [opinie]

Posłuchaj co piszą o programie "Szkoła życia z Bogiem - przygotowanie do bierzmowania" ci księża, katecheci i liderzy, którzy od lat go stosują. 

sam program znajdziesz [TUTAJ]

Rozdziawione gębusie 16-17 latków. Uśmiech i akceptacja treści. to wrażenie jakie zostało po pierwszych spotkaniach przygotowania do bierzmowania, które zaczerpnąłem ze „Szkoły życia Bogiem”. Spotkania dotyczą spraw najistotniejszych. Spotkałem wiele opracowań kerygmatu. Ten wydaje się być najlepszy w zastosowaniu nawet z dużą grupą.

Jeśli chodzi o same spotkania to wszystko w nich podane jest na tacy prowadzącemu.

Janusz Betkowski

Jestem księdzem pracującym w Estonii (Tallin). Wspólnota Kościelna mała (6000 katolików w Estonii), ale zebrało się z 10 młodych, przygotowujących się do Bierzmownia. Początek spotkania wskazywał na to, że młodzi mają zamiar „przeżyć” kilka spotkań jak coś nieciekawego. Skorzystałem z programu. Po 30 min napięcie zaczęło spadać. Bardzo zaciekawiło opowiadanie o Ani (…) Zdziwiło mnie, jak szczerze podeszli młodzi do różnych kartek (cztery kroki) i tłumaczyli swój wybór. Spotkanie bardzo się przedłużyło.. Dzięki programu dało się poruszyć… Za parę dni drugie spotkanie. Przygotuje katechezę na podstawie kolejnego konspektu. Mam nadzieję, że będzie też owocne.

Igor Gavrilchik, Tallin, Estonia

Jest to doskonały, nowatorski program przygotowania do bierzmowania. Sam go wypróbowałem, kiedy byłem odpowiedzialnym za bierzmowanie w parafii.

Działa doskonale i nie potrzebuje żadnych adaptacji.

Czesław Walentowicz, doradca metodyczny MODM w Białymstoku

Bardzo dziękuje za materiały do sakramentu bierzmowania. Jestem z nich bardzo zadowolony. Opracowane w bardzo ciekawy sposób; szczególnie tematyka, rysunki i materiały dla uczestnika. Oparcie się na humorystycznej historii Ani i Kunegundy pomogło moim uczniom zapamiętać najważniejsze wątki z katechez. Dziękuje za treść i przygotowanie powyższych materiałów, gdzie treść zawartego nauczania pozwalała mi w nowoczesny sposób podejść do myślenia młodego człowieka w kwestii sakramentu bierzmowania.

Witold Słowik, franciszkanin, Rychwałd

Stosowałam program „Szkoła życia z Bogiem – przygotowanie do bierzmowania” jako animatorka w małej grupce. Bardzo dobrze prowadziło mi się te spotkania, młodzież była zainteresowana i widziałam, że przeżywają to co mówię i nie są tylko biernymi słuchaczami, którzy „zaliczają” kolejne spotkania.

Uważam, ze program sprawdza się w praktyce i polecam.

Agata Maliszewska, Koszalin

Uważam, że materiały „Szkoła życia z Bogiem – przygotowanie do bierzmowania” są opracowane profesjonalnie, co oznacza w praktyce, że są oparte o Słowo Boże i o doświadczenie życiowe dostępne adresatom tych materiałów.

Polecam każdemu, kto chce podprowadzić młodych ludzi w stronę „świata Boga i wiary” w sposób nietuzinkowy i bardzo obrazowy.

Tomasz Kędzierski, Piła

Pragnę serdecznie podziękować autorowi „Szkoły życia z Bogiem – przygotowanie do bierzmowania” za wspaniałą pomoc do katechezy parafialnej!!!! Pracowałam na niej cały rok przygotowując młodzież gimnazjalną… pracowali także księża wikariusze z swoimi grupami i zgodnie twierdzimy wszyscy, że jest to najlepszy materiał do pracy z młodymi ludźmi.

Katechezy są warte uwagi młodzieży, która „SŁUCHA” i .. myśli i..odpowiada, śmiesznie przedstawione i współczesne jej problemom. Młodzież podejmuje decyzje!

Anna Schroeder

5 x TAK!!! dla „Szkoły życia z Bogiem”

Tak – bo precyzyjny

Tak – bo prosty

Tak – bo prawdziwy

Tak – bo zrozumiały

Tak – bo ortodoksyjny

Andrzej Dżoń, Kęty

To było to czego potrzebowałem: materiały dostosowane do współczesnych oczekiwań młodzieży, pełne radości, wyrabiające odpowiedzialność u młodych i osobiste zaangażowanie.

Gorąco wszystkim polecam i autorowi życzę dalszych dobrych pomysłów.

Ks. Dariusz Porzucek SDB, Oświęcim

Kupiłam program ponieważ chciałam zaproponować moim uczniom coś nowego i niesztampowego. Po pierwszym przeczytaniu scenariusza nie do końca byłam pewna, czy rzeczywiście to się uda, ale spotkanie wypadło świetnie. Podczas kolejnych spotkań, kiedy uczniowie mieli ze sobą Pismo Święte, automatycznie przypominali sobie zasady jego czytania i mam nadzieję, że to również jakoś owocuje w ich życiu. Nie jestem z natury śmieszką, więc scenki z Anią i jej następczynią były wyzwaniem, ale udało się.

Szczerze polecam ten program tym, którzy chcieliby ciekawie i oryginalnie zapraszać do poznania Boga. Co więcej – młodzież na spotkaniach się otwiera, jest skupiona ale nie znudzona i pyta, kiedy będzie następne spotkanie.

Sylwia Barska, Połczyn – Zdrój

Materiały „Szkoła Życia z Bogiem” oceniam bardzo pozytywnie. Ciekawe tematy, przykłady, materiały do prowadzenia spotkań. Bardzo pomogły mi szczegółowe scenariusze oraz filmiki ze spotkań prowadzonych przez autora.

Dla mnie, jako początkującego katechety, okazały się one bardzo pomocne, a młodzież także wydawała się być zadowolona z takiej formy przygotowania do bierzmowania.

Konrad Cygan

Materiały przygotowujące do bierzmowania „Szkoła życia z Bogiem”, nabyłem w bieżącym roku i realizuję go w klasie II gimnazjum w ramach spotkań formacyjnych(katechezy parafialnej).

Są to materiały godne polecenia. W bardzo jasny, przystępny i ciekawy sposób prezentują ważne tematy, które mają zbliżyć kandydatów do Boga i pomóc jak najlepiej i jak najgodniej przyjąć sakrament bierzmowania.

Ks. Daniel, diecezja przemyska

Jeśli chodzi o materiał „Szkoła życia z Bogiem – przygotowanie do bierzmowania” to muszę przyznać że są bardzo fajne. Młodzieży podoba się historia Ani, czekają na dalsze jej losy a wplecione w to wszystko przesłanie Nauki Jezusa jest bardzo trafne. Sądzę, ze gdyby była to sucha nauka większość by po 5 minutach się wyłączyła i czekała na koniec.

Ja jestem bardzo zadowolony z tych materiałów.

Ks. Wojciech, Bydgoszcz

Witam, z przyjemnością informuję, że materiały służące przygotowaniu uczniów do przyjęcia sakramentu bierzmowania „Szkoła życia z Bogiem” są, moim zdaniem, bardzo przydatne. Pracując na nich udało się zainteresować młodzież tematami, uczniowie słuchali, kiedy trzeba, byli aktywni, pracowali z Pismem św.

Oczekuję rozszerzonej wersji. Nabędę ją na pewno, jeśli będzie okazja.

Jolanta Makowiecka, Szubin

Te materiały są super dla tych, którzy startują pierwszy raz ze spotkaniami do Bierzmowania.

Dla mnie były one w tamtym roku bardzo pomocne i na pewno będę po części korzystał i w tym roku.

Łukasz Żaba SAC

Podobają mi się starannie zrobione scenariusze dla prowadzącego na każde spotkanie. Filmoteka, która pozwala dostosować spotkanie do potrzeb swojej grupy. Śpiewy dobrane tematycznie do treści spotkania.

Poleciłam program wielu osobom, głównie dlatego, że pozwala przygotować uczestników w grupie niezależnie od ich stopnia wtajemniczenia w wiarę.

Maria Michalska, nauczyciel religii z 30 letnim stażem pracy w Łomży przy parafii katedralnej

Widzę ogromną różnicę jakościową i merytoryczną pomiędzy materiałami „Szkoły…” a innymi materiałami napisanymi w tym samym celu. Mam bardzo praktyczne wskazówki jak prowadzić Katechezy i spotkania w grupie, co konkretnie drukować, co można powiedzieć itp.

Najbardziej cenię starannie przemyślane treści, filmy wideo z Katechez, język, który ma szanse trafić do młodzieży. Dlatego polecam ten program innym.

Jan Krysiak, Ostróda, animator świecki, przygotowujący jedną z grup do bierzmowania.

Na uwagę zasługuje dobór treści poparty przykładami z życia młodych ludzi, który trafia do nich. Trafiony dobór obrazów, odniesienie do perykop Pisma Świętego, podejście do tematów w sposób, który przemawia do młodych ludzi.

Polecam ten program wszystkim przygotowującym młodych ludzi do sakramentu bierzmowania, nie ma w nim suchego przekazu. W interesujący i życiowy sposób przekazuje ważne prawdy wiary, które we współczesnym świecie są dla wielu wymysłem z kosmosu i dalekie od propozycji, które trafiają do młodych z różnych stron. Ponadto i nam wprowadzającym ten materiał ukazuje inne spojrzenie na wiele tematów dotyczących wiary, modlitwy czy osobistego spotkania z Panem Jezusem. Gratuluję pomysłu.

Małgorzata Sulikowska, Prabuty

Szukałem materiałów dla kandydatów do bierzmowania. Mówienie czym jest bierzmowanie i jak jest ważne przez cały rok byłoby strasznie nudne. Koledzy polecili mi te materiały stwierdzając, że z nich korzystali. Okazały się bardzo wartościowe.

Obrazowe przykłady, scenki, które mogę zagrać dla młodzieży. Młodzi zapamiętują to, a przy tym treść, którą chcę przekazać.

Nie spotkałem ciekawszego sposobu przygotowania do bierzmowania, które przedstawiane jest nie tylko jako „stempel” w paszporcie, „duchowa wiza”, którą lepiej mieć, żeby nie było kłopotu ze ślubem czy byciem chrzestnym, ale jako dotknięcie Pana Boga, jako dopełnienie relacji, którą próbujemy z Nim zbudować.

Ks. Marcin Sadowski, Płońsk, Parafia św. Michała Archanioła

Mam już 72 lata. Pracowałem przez 20 lat w Australii głównie wśród starszego pokolenia. W 1993 r. wróciłem do Kraju i po 3 latach otrzymałem parafię wiejską, gdzie trzeba było objąć posługą duszpasterska i dzieci i młodzież. Szukałem dobrych opracować dotyczących przygotowania do bierzmowania. Przyznam, że Księdza materiały były rewelacyjne.

Mirosław – wiejska parafia na Pomorzu Zachodnim, tereny popegeerowskie – misyjne

Szukałem czegoś praktycznego i znalazłem.

Wszystko co potrzebne jest pod ręką. Pliki w wersji elektronicznej z łatwością mogę modyfikować i dostosowywać do własnych potrzeb.

Moim zdaniem jest to najlepsza propozycja na rynku spośród dostępnych na rynku wydawniczym.

Zbigniew Chmielewski, do niedawna pracowałem na tych materiałach w Ełku, obecnie pracuje na wsi

Najbardziej podobało mi się to, że materiały zawierają kerygmat podany w ciekawej dla młodzieży formie, która prowadzi młodzież do refleksji poprzez działanie: konieczność samookreślenia, podjęcia decyzji, dania świadectwa…

Metody aktywizujące zaproponowane do każdego z tematów są nie do przecenienia. Dobrą rzeczą są nagrania konferencji oraz materiały dla uczestników: dzięki temu nawet nieobecny na danym spotkaniu nie straci żadnego z tematów, a przecież do całości każdy jest ważny.

Polecam te materiały innym z prostego powodu, że nie spotkałem podobnych co do formy (ciekawej dla młodzieży i poglądowej) przekazującej podstawowe treści kerygmatu.

Jestem proboszczem w małej wiejskiej parafii i przygotowania prowadziłem, w małej 20 – osobowej grupie uczniów klasy II i III gimnazjum. Wiele zapamiętali z każdego spotkania.

Gratuluję i pozdrawiam.

Rafał

Do zamówienia [programu] skłoniło mnie przede wszystkim to, że szukając dobrych materiałów uznałem je za jedne z najbardziej jasnych, konkretnych i (tak wówczas myślałem) łatwych w dotarciu do młodzieży (i dziś stwierdzam, że tak się rzeczywiście stało).

Najbardziej spodobała mi się ta katecheza zachęcająca w prosty sposób czytanie Biblii.Poza tym fajnie są opracowane katechezy mówiące o krokach do poznania Jezusa i zakochania się w Nim. Tak, ten produkt jest godny polecenia innym, co zresztą już wcześniej uczyniłem, przede wszystkim dlatego, że jest napisany takim prostym i trafiającym do młodzieży językiem, a do tego jeszcze ilustrowany wizualnie. Dobry konspekt dla prowadzącego katechezę z młodzieżą.

Jestem proboszczem w niewielkiej parafii na Kaszubach

Zbigniew

Szukając różnych materiałów i pomocy kiedyś natknąłem się na program: „Szkoła życia z Bogiem”. Jest on konkretną i bardzo przystępną odpowiedzią na moje oczekiwania i potrzeby młodzieży. To, co najbardziej przekonuje mnie do tego programu, to prowadzenie młodzieży do spotkania z Jezusem. Konkretne sposoby realizacji w/w celu. Praktyczne i bardzo przystępne metody spotkania ze Słowem Bożym. Humorystyczny i niesamowicie nośny przykład Ani i Kunegundy. Treść budząca zainteresowanie młodzieży (niektórzy zastanawiają się czasem, jak szybko minęła im godzina, w zimnym kościele).

Uważam, że jest to program godny polecenia, reklamowałem go wśród kolegów wielokrotnie. Może być z powodzeniem zastosowany, jako program ogólnopolski.

Ks. Tomasz Grochowski, pracuję w parafii Korytnica, w Diecezji Siedleckiej

[Mam] pełny, integralny zakres treści ewangelizacyjnych (tzw. Cztery Prawa), przedstawiony w przystępnej, gotowej do wykorzystania formie, z dodatkiem wszelkich materiałów pomocniczych i dydaktycznych, wraz z konspektem, materiałem dla ucznia i podręcznikiem dla prowadzącego.

To doskonała i gotowa forma ewangelizacji wszystkich kandydatów do bierzmowania, czyli praktycznie prawie całej młodzieży. Z materiałów korzystam od 7 lat z dobrym skutkiem.

Ks. Mariusz Pohl, proboszcz w parafii św. Marcina w Odolanowie, diec. kaliska

Pax!

Otóż, świeżutko po święceniach przybywam na parafię, na wstępie dostaję grupę bierzmowanych, i to całkiem sporo. Zapytawszy proboszcz o program, jakiś plan: no, coś tam zrób. Przejrzałem przeróżne programy diecezjalne, no i ok, niby poprawne, ale można je porównać z ofertą IKEI, wszystko, co potrzebne do świetnego umeblowania. Czyli powtórka katechezy szkolnej…. Praktycznie w ostatnim momencie znalazłem Szkołę… i cieszę się z inwestycji. Przede wszystkim to jest przygotowanie kerygmatyczne, i o to mi właśnie chodziło! Dobra robota!

Paweł Kijko OFMConv, pierwsza parafia, pierwsze rzeźbienie w materii bierzmowalnej

Bardzo spodobało mi się to, że nie musiałem kupować „kota w worku” tzn. przed zakupem materiałów mogłem zobaczyć film jak Ksiądz prowadzi spotkania oparte na materiałach „Szkoła życia z Bogiem” atutem tych materiałów jest to, że są ciekawe, przemawiają do młodzieży.

Bardzo dobrą pomocą są plansze, które przykuwają uwagę młodzieży i pomagają w skupieniu się i powtórzeniu wiadomości. Bardzo trafne wydają mi się sposoby wykorzystania Pisma świętego w katechezach

Bardzo dobry jest przykład Ani i Kunegundy w etapach poznawania chłopaka i porównanie tego do naszej relacji do Boga.

Program poleciłem wielu moim kolegom i wiem, że prowadzą wg niej spotkania dla kandydatów do bierzmowania i są bardzo zadowoleni

Ks. Sebastian – wikariusz wielkomiejskiej parafii na Śląsku (ponad 10000 parafian) kapłan diecezji gliwickiej

Jestem pod wrażeniem tych materiałów. Sprawdziły się bardzo w przygotowaniu do bierzmowania. Grupa 2x 60 osób. Młodzież trochę ciężka, katechezy w oratorium i ogólne rozluźnienie ponieważ nie mieli katechezy nigdy z księdzem więc myśleli że te przygotowania to będzie ględzenie księdza niczym z ambony. No i się rozczarowali hehe.

Obejrzałem na youtube filmik promocyjny i zobaczyłem, że to jest to. Fajne prowadzenie, bogate treści, no i jak zawsze coś z humorem. Treści każą młodym podjąć decyzję np. stanięcie w jakimś miejscu w którym się znajdują duchowo w relacji z Jezusem. Raczej na co dzień nikt nie uczy ich myślenia i podejmowania decyzji więc to był strzał w 10.

Bogate treści o których w domu nie usłyszą na ambonie zresztą też, z dawka humoru. Ania zawojowała facebooka. No i co mnie bardzo zaskoczyło, młodzi dosłownie czekali na następne spotkanie z utęsknieniem.

Istotne jest odesłanie do Biblii, konkretne mówienie o ich relacji z Jezusem, podanie jak na tacy formy pracy z Pismem św., sakramenty jako życie w Bogu, ale także okazanie, że na bierzmowaniu ich przygoda się nie kończy.

Polecałem innym jak najbardziej. Dobre konkretne treści. Można to wykorzystać też na innych spotkaniach z młodymi.

Ks. Przemysław Jaroć. Pracowałem w Olsztynie w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka – 18 tys. wiernych, potem w polskiej Misji Katolickiej w Szwajcarii – tam też wykorzystywałem te materiały.

Od pierwszych dni kapłańskich praktycznie zostałem skierowany w parafii do pracy z młodzieżą, jak również rzucony na głęboką wodę bo od razu po święceniach przygotowywałem młodzież do sakramentu bierzmowania. Prawdę mówiąc nie miałem zielonego pojęcia jak się do tego zabrać. Trochę zdobyłem książek o przygotowaniu młodzieży do tego sakramentu, trochę po swojemu kombinowałem katechezy ale zawsze brakowało w tym może spójności, jasności, takiej konkretności wynikające jedno z drugiego. Aż chyba jak za drugim czy trzecim razem przygotowywałem młodzież do bierzmowania natrafiłem na księdza sposób przygotowania. Powiem że od razu go kupiłem i zacząłem stosować. Teraz już kilka lat na nim pracuje tak chyba jak się nie mylę to ze cztery lata. Młodzieży widzę się podoba, słuchają, mocno też trafia do nich, jest dla nich to dość atrakcyjnie, jasne, klarowne i logiczne.

Robert.

Dla osób chcących pogłębić swoją wiarę jest rewelacyjny. Nie ma wymyślonej teologii, jest życie i konkrety a to młodzi ludzie potrzebują. Program polecam na spotkaniach kapłańskich. Problemem jest chyba sposób mówienia o Bogu (pasztet teologiczny, który odstrasza), a ten program jest bardzo prosty bez wyszukanych frazesów.

ks Łukasz Tarasiuk parafia Marii Magdaleny w Nowym Miasteczku, diecezja zielonogrsko gorzowska.

Materiały do bierzmowania kupiłam w sierpniu 2014 r. Dokonałam zakupu ponieważ szukałam czegoś dobrego i konkretnego, co by trafiało do młodzieży.

Wszystko mi się podobało: ilustracje, plansze, przykład Ani, czytanie Biblii. Cały materiał jest super a widzę, że jeszcze jest stale poprawiany.

Wszystkim polecam, bo to trafia do młodzieży. Jest to pisane z wiarą, z serca i z doświadczenia.

Z pozdrowieniami

Maria Weclawik, nauczycielka, Słowacja

11 lat pracuję z młodzieżą gimnazjalną i przygotowuję ich do bierzmowania. Materiały „Szkoła życia z Bogiem” zakupiłem bo są dobrze opracowane i mają pewną myśl od początku do końca. Co mi się podoba? Gotowe materiały dla uczestników, plansze, odniesienie do Pisma Świętego, przykład z Anią przypadł młodzieży do gustu.

Materiały jak najbardziej godne polecenia innym, w moim mieście trzech innych kolegów z tego korzysta i też są bardzo zadowoleni.

Wiesław, Parafia w woj. mazowieckim

Przed kilku laty, jako neoprezbiter i wikariusz kilkotysięcznej podwarszawskiej parafii, zostałem odpowiedzialnym za przygotowanie młodzieży do bierzmowania. Do „Szkoły życia z Bogiem” przekonał mnie chyba najpierw Księdza artykuł o „chipowaniu wiernych”… Jakoś bardzo mocno przemówiła do mnie kwestia wolności w budowaniu relacji młodego człowieka z Jezusem a także ukazanie drogi do sakramentu bierzmowania nie jako przymusu, ale dobrowolnego wyboru. Z drugiej strony podobało mi się bardzo jasne określenie zasad i dojrzałe traktowanie kandydatów.

Jeśli chodzi o treści, uważam, że materiały te są naprawdę godne polecenia! Stanowią one pomoc w prowadzeniu spotkań nie tyle na sposób jakiegoś suchego „wykładu zza biurka”, ale poprzez doświadczenia, czasem jakiś „eksperyment” czy przemawiającą do wyobraźni humorystyczną historyjkę. Bardzo dużym atutem „Szkoły życia z Bogiem” jest też wpisana w program osobista lektura Pisma Świętego – i związane z tym doświadczanie (uczenie się tego) odkrywania obecności Boga w Słowie.

B. Benisz SAC

Polecam go kolegom księżom, bo korzystałem już z wielu materiałów i uważam, że te są bardzo konkretne i treściwe. Drugi rok z nich korzystam (za 1 razem animatorzy prowadzili całość, ze względu na moją kontuzję byłem wyłączony z tego, w tym roku prowadzę spotkania ogólne a animatorzy to dopełniają i to ma większy sens i jest bardziej owocne:)

Krystian Łagowski, pracuję w parafii św. Michała Archanioła w Rudzie Śląskiej

Od dłuższego czasu poszukiwałem programu, który przekazywałby uczniom przygotowującym się do bierzmowania nie tylko wiedzę lecz również żywą wiarę. Uważam, że z wszystkich materiałów, które przeglądnąłem, to właśnie ten program najbardziej spełniał moje oczekiwania. Nie był suchą teologią lecz żywym przekazem wiary na podbudowie teologii. Najbardziej podobał mi się prosty, klarowny język przekazu i obrazowanie go wieloma przykładami oraz bogata forma graficznego przedstawiania treści. Z pewnością polecam ten program wszystkim katechetom, księżom, proboszczom.

Program naprawdę jest OK

Ks. Dariusz Porzucek SDB, wieloletni katecheta gimnazjalny, obecnie Kierownik Biblioteki w Seminarium i okazyjny rekolekcjonista

Nazywam się Daniel i jestem katechetą. Jak większość młodych Polaków wyjechałem poza granice mojego ojczystego kraju. Przez to odsunąłem się od Boga i Kościoła na kilka lat. Pewnego dnia, gdy po raz kolejny upadłem, postanowiłem podnieść się. Znalazłem polską parafię w moim mieście i umówiłem się na spotkanie z proboszczem. Zaoferowałem swoją pomoc jako katechety. Proboszcz poprosił mnie abym pomógł mu przygotować młodzież do sakramentu bierzmowania. Znalazłem na intrenecie księdza kurs – szkoła życia z Bogiem, bardzo mi się spodobał i od razu go nabyłem. Ten kurs jest genialny. Nie tylko dla młodzieży, ale również dla prowadzących. Na pewno mnie zmienił. Nauczyłem się i zrozumiałem bardzo dużo. Przykłady są bardzo trafne, a porównania przemawiające do młodzieży i nie tylko. Pewnego dnia po kolejnym spotkaniu z kandydatami, usłyszałem na mszy świętej, podczas homilii jak proboszcz nawiązuje do jednej z katechez, którą wcześniej przeprowadziłem. To było bardzo motywujące, a jednocześnie uświadomiło mi to, że treści z kursu można wykorzystać praktycznie wszędzie. Po kursach dowiedziałem się niejednokrotnie, że wielu młodych ludzi ponownie odnalazło Boga. A kurs uświadomił im, że “pali się” i trzeba zadzwonić pod telefon alarmowy.

Nie znalazłem nigdzie tak dobrze zrobionego kursu.

Daniel Babynko, Leeds, Wielka Brytania, jestem chrześcijaninem, harcerzem, nauczycielem i uczniem.

Materiały są świetne. Dziękuję księdzu Zbigniewowi. Pierwszy raz przygotowuję grupę do przyjęcia bierzmowania i szukałem różnych konspektów, tematów. Kiedy obejrzałem zachęcający film, który promował te materiały, decyzja była dość szybka. Widzę, że młodzież też jest zadowolona. Trzymanie się zasad podpisanych przez samych kandydatów i ich rodziców jest bardzo dobre. Każdy wie, co ma robić i kiedy. Młodzież uczy się konsekwencji.

Inne rzeczy, na które zwróciłem uwagę, to bardzo dobrze dopracowane konspekty. Otwierasz plik i masz tam wszystko: od konferencji, przez materiał uczestnika do najprostszych plansz. Wystarczy wydrukować. Nigdy nie chciałem, żeby przygotowanie do bierzmowania wyglądało tak, że wyjdę do ambony, przeczytam 15 minutową konferencję i na tym koniec. Tu jest to, czego oczekiwałem: kontakt z kandydatem, dobrze podana treść, trochę humoru, który bardzo pomaga i konsekwencja w działaniu, której i prowadzącym i kandydatom czasem brakuje.

Bez wahania polecam każdemu, kto przygotowuje młodzież do bierzmowania. Jak tylko będziesz to robił z sercem, to jest super. Będzie Cię to trochę kosztowało, bo np. dobrze jest nauczyć się konferencji na pamięć, żeby nie czytać z kartki, ale młodzież to docenia.

Ks. Paweł, diec. Sosnowiecka

Lubię korzystać z materiałów stworzonych przez „praktyków”, a nie „teoretyków”.

Najbardziej spodobało mi się postawienie na wolność wyboru kandydata. Podobała mi się także elastyczność materiałów (swobodnie można usuwać oraz dokładać rożne elementy), ich charakter ewangelizacyjny oraz język, który trafia zarówno go gimnazjalisty, ucznia szkoły średniej, a nawet do nauczycieli (uczę w szkole katolickiej, gdzie na każdej radzie pedagogicznej jest tzw. „element formacyjny”; wykorzystuję niektóre pomysły, aby co nieco zachęcić nauczycieli do czytania Biblii).

Ks. Paweł Kulasiewicz, par. p.w. Nawiedzenia NMP w Częstochowie

Atuty tego programu to: obecność Pisma Świętego, co niestety nie jest dla niektórych oczywiste, spójność materiału, konsekwentna narracja, jasno określone cele, treść, metody…, życiowość treści i indywidualność pracy z kandydatem dająca możliwość zauważenia realnego uczestnika a nie przestrzeliwanie ponad głowami ogółu.

Uczestnicy rzeczywiście uczestniczyli, angażowali się, widziałem efekty pracy.

Ks. Piotr, pracowałem jako katecheta w gimnazjum w 5 tysięcznym mieście w Diecezji Świdnickiej.

Najbardziej podobało mi się nieszablonowe podejście do młodzieży z bardzo wyraźnym komunikatem, że to oni muszą chcieć zrobić kolejny krok.

Kolejne rzeczy to deklaracja, którą oni jeżeli chcą muszą zaakceptować i ponosić tej akceptacji konsekwencje. Następnie podejście takie oblubieńcze do Chrystusa i Kościoła, choć to w jakimś stopniu zawiera się w tej pierwszej rzeczy, no i na końcu, że dostawałam do ręki materiały dla siebie i dla młodzieży, do których mogą w każdej chwili wrócić.

Polecam ten program. Dlaczego? – bo w moim odczuciu i w moim na razie dwuletnim czasie przygotowania do tego sakramentu z wykorzystaniem tychże materiałów traktuję młodzież nie przedmiotowo tylko osobowo i mam nadzieję, że nawet, jeśli teraz niektóre tematy ich przerastają to zapadają w głębsze pokłady serca i kiedyś, gdy przyjdzie taka chwila, potrzeba będą mogli do tego wrócić. Mam na myśli np. modlitwa pismem świętym, podejście do sakramentów…

Elżbieta Agnia Sienkiel

Poleciłbym i cały czas polecam moim kolegom księżom. Bo jest to ciekawy sposób prowadzenia przygotowania – Językiem zrozumiałym (obrazkowym). Młodzież też się angażuje bardziej. Jest to faktycznie okazja, by młody człowiek się zaprzyjaźnił z Panem Jezusem. Nauczył się korzystać z Pisma Świętego.

Łukasz Antczak, Kuria Łowicka Diecezjalna (Wydział Ekonomiczny , obecnie rezydent na parafii Świętego Ducha w Łowiczu

Jestem młodym księdzem, więc szukałem dla młodzieży czegoś świeżego i tak natrafiłem na księdza materiały, które bardzo mi się spodobały. To co było dla mnie super (nie mając żadnych zastrzeżeń do pierwszych spotkań) – jest na końcu – czyli 4 ostatnie spotkania, które można przystosować i wykorzystać również na rekolekcjach dla młodzieży, jak i w parafiach. Bez skrupułów poleciłbym bym te materiały innym, gdyż uważam, że są naprawdę wartościowe i mogą zainteresować młodzież, która bardzo szybko się wszystkim nudzi. Uważam, że przykłady tam użyte, postacie i Słowo Boże, są bardzo dobrze połączone ze sobą w taki sposób, że zawsze coś się dzieje i przyciąga uwagę.

Ks. Dariusz Pazdan, 2 lata po święceniach, mieszkam i posługuję w Stargardzie, woj. Zachodniopomorskie.

Treści nie są nużące, przede wszystkim nie są bełkotem teologicznym. Przedstawione jest krok po kroku co należy robić. Prowadząc katechezy, czuję się pewnie, ponieważ wiem o czym mówię i mnie samego to interesuje. To bardzo ułatwia i mój przekaz i odbiór mnie przez innych.

Polecam ten program innym. Co prawda, nie mam wielkiego stażu w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania, w tym roku przygotowuję 6 grupę, ale wydaje mi się, że na „rynku” nie ma nic bardziej ciekawszego i praktycznego w tym temacie.

Jacek Zakrzewski, Karniewo, Pułtusk, obecnie Rypin.

sam program znajdziesz [TUTAJ]

dokładniejszą prezentację materiałów obejrzysz [TUTAJ]

Komentarze do wpisu (1)

7 lipca 2019

Szkoła życia z Bogiem jest Bestsellerem . Przydzielono mnie do przygotowania uczniów do Bierzmowania no i zaczęłam szukać sposobu w jaki sposób to zrobić. Duch Święty pomógł mi znaleźć te materiały,które mnie zainteresowaly i zakupiłam je. Młodzieży sie to bardzo podobało ale jeszcze bardziej rodzicom. Po każdej katechezie wysłałam rodzicom informacje co było tematem katechezy i o czym mówiliśmy. Po rozdaniu świadectw przyszli do mnie rodzice z podziękowaniem za katechizacje ich dzieci oraz ich samych. Mówili że sami zastanawiali się nad tematem, treścią z nim związana oraz zadaniem domowym. Mówili że będzie im tego brakować. Bóg zapłać księdzu Zbigniewowi za praktyczny przekaz poznania Miłości. Nie Duch Święty prowadzi.

Promocje
Jak pomóc dziecku wierzyć? [pakiet 50 egz.]
Jak pomóc dziecku wierzyć? [pakiet 50 egz.]

35,00 zł

Cena regularna: 50,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl