Tajemnica Mszy Świętej [pakiet 50 egz.]

Dostępność: brak towaru
Cena: 50,00 zł 50.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: Fundacja Nasza Winnica
Kod produktu: 188_50

Opis

Książeczka, dotykając Tajemnicy Eucharystii koncentruje się nie na obrzędach Mszy świętej, ale na pokazaniu istoty.

Wychodząc od historii Izraela, książeczka przypomni moment wyjścia Izraelitów z niewoli, kiedy to krew spożywanego na wieczerzy baranka, posłużyła do oznaczenia izraelskich domów i wybawiła mieszkańców od plagi śmierci pierworodnych.

Stało się to okazją do corocznego świętowania PaschyOstatnia Wieczerza Jezusa i apostołów była taką właśnie wieczerzą paschalną. Jej unikalność polegała jednak na tym, że barankiem tej wieczerzy był sam Jezus.

Ostatnia Wieczerza zapowiadała dzień następny, gdzie Jezus, jako Baranek Boży, na Golgocie, oddaje życie za grzechy świata. Każda Msza Święta jest przywołaniem i przeżyciem Ostatniej Wieczerzy i Golgoty. Kościół wypełnia polecenie Jezusa: „To czyńcie na moją pamiątkę”.

Książeczka posługuje się prostym językiem, unika niepotrzebnego wchodzenia w szczegóły i niuanse teologiczne. Adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców, którzy powinni usłyszeć prosto podane podstawy.

Chcesz zobaczyć całą treść?

Bardzo proszę:

Format A6 (pół zeszytu), 16 stron środka (papier 65 gram - troszkę cieńszy od klasycznego ksero) i kolorowa, kredowa  (kreda 250 gram) okładka.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl