Rachunek zdumienia dla każdego - ks. Zbigniew Paweł Maciejewski [pakiet 50 egz.]

Krótko, zwięźle i na temat

Oby nasze rachunki sumienia nie były poszerzaniem naszej wyobraźni w kwestii grzeszenia… Potrzebujesz zupełnie innego podejścia w przygotowaniu do spowiedzi. Potrzebujesz innego podejścia do rachunku sumienia.

Atutem książeczki, którą proponujemy jest brak jakichkolwiek ograniczeń – jest absolutnie dla każdego, w każdym wieku, i na każdym etapie drogi duchowej (pomijając jedynie etap wczesnego dzieciństwa).

Dokładnie i precyzyjnie

Nie, to nie jest pomyłka. Właśnie tak: Rachunek ZDumienia. Wszystko po to, by przystanąć i zachwycić się, zdumieć Bożą dobrocią. Tak właśnie powinien wyglądać rachunek sumienia - to nie tyle "rachowanie" grzechów, ale wejście w promieniowanie Bożej miłości.

Dając ci do ręki tę małą książeczkę, chciałbym ci pomóc w dobrym przygotowaniu i przeżyciu sakramentu pojednania. Kartki tej książki prowadzić cię będą przez sześć stopni, punktów czy stacji, których dobre przeżycie sprawi, że twoje przygotowanie do spowiedzi będzie właściwe.

Nie czynię tu żadnej rewolucji i nie odkrywam Ameryki. Uznana tradycja ascetyczna Kościoła potwierdza, że do każdego sakramentu:

• należy podchodzić z wiarą (rozdział "Wierzę w Ciebie")
  • że rachunek sumienia to dialog z Bogiem i warto ten dialog rozpocząć od dziękczynienia (rozdział "Dziękuję Ci")
  • że poznanie grzechów zawdzięczamy pomocy Ducha Świętego (rozdział "Daj mi światło")
  • że samo spojrzenie na nasze grzechy to nie wyliczanka, ale badanie swojej duszy (rozdział "Chcę widzieć")
  • że nie tylko trzeba uznać swój grzech, ale skruszyć przed Bogiem swoje serce (rozdział "Przebacz")
  • i prosić Go o przemianę swojego życia (rozdział "Popraw")

Na końcu zamieszczam streszczenie tego rachunku sumienia (dodatek: Ściąga dla spieszących się). Życzę ci powodzenia w trudnej sztuce nawracania się i szukania Boga.

Masz możliwość zapoznania się z naszą książeczką w wersji pdf.

rachunek-zdumienia by on Scribd

ROK WYDANIA: 2017