Cztery kroki do miłości - Zbigniew Paweł Maciejewski - pakiet 50 egz.

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 200,00 zł

Cena regularna:

200.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: Fundacja Nasza Winnica
Kod produktu: 165

Opis

Krótko, zwięźle i na temat

Książka "Cztery kroki do miłości" pokazuje sposób budowania więzi między człowiekiem a Bogiem - używając jako ilustracji opowiadań o relacjach międzyludzkich.

Książka akcentuje potrzebę przyjaźni - miłości między człowiekiem i Bogiem. Tę relację trzeba budować przez poznanie Boga, które dokonuje się na trzech płaszczyznach - Słowa Bożego, modlitwy i życia sakramentalnego.

Książka nie tylko uczy o konieczności czytania Pisma Świętego, ale podaje praktyczne rady dla chcących rozpocząć czytanie. Wprowadza także w prostą formę modlitwy z Pismem Świętym - lectio divina. Uczy spojrzenia na sakramenty jako formy osobistego i intymnego kontaktu z Bogiem.

Książka jest wprowadzeniem w życie wiary, może być narzędziem ewangelizacji oraz prowadzić przez pierwsze kroki świadomego wchodzenia w życie Kościoła.

Adresatem książki jest głównie młodzież gimnazjalna i starsza. Książka będzie także przydatna dla osób pracujących z młodzieżą - księży, katechetów i animatorów.

Dokładnie i precyzyjnie

Jak w czterech krótkich historiach bez wodolejstwa i teologicznego żargonu pokazać w atrakcyjny sposób Jezusa Zakochanego w człowieku.

Jeśli jesteś rodzicem, wychowawcą, księdzem, katechetą, liderem, animatorem... i kochasz młodzież to wiesz jak trudno pozytywnie wpłynąć na młode pokolenie. 

Nie jest łatwo mówić o Bogu młodzieży. Trudno przebić się przez mur obojętności i znudzenia. Ciężko zachwycić czymkolwiek.

Wnuczek do babci:

– Babciu, nudzę się.

– To poczytaj coś.

– Aż tak to się nie nudzę!

Znamy to? Doświadczyliśmy?

Zlecono nam odpowiedzialność za dziecko (nasze własne, chrześniaka, ucznia na katechezie, kandydata do bierzmowania, parafianina) a często nie wiemy jak do niego dotrzeć.

Książka „Cztery kroki do Miłości” potrafi dotrzeć do opornej młodzieży. Nie twierdzimy naiwnie, że zawsze i do wszystkich, ale jest swego rodzaju fenomenem.

Zalety tej książki to:

  • Barwny i prosty język
  • Opowiadane historie
  • Skupienie na istocie
  • Praktyczność
  • i Humor 

„Daj Mi Punkt Oparcia A Poruszę Ziemię"

Tak mawiał Archimedes z Syrakuz. I miał rację. I sami szukamy tego punktu oparcia, który:

  • pozwoli nam poruszyć młodzież
  • da sposób na oderwanie ich od komputera i komórki
  • sprowokuje do myślenia
  • nada właściwy kierunek, poprowadzi do wiary

Szukasz punktu oparcia i oto znalazłeś właściwy.

Książka „Cztery kroki do miłości” pokazuje sposób budowania więzi między człowiekiem a Bogiem – używając jako ilustracji opowiadań o relacjach międzyludzkich. Akcentuje potrzebę przyjaźni – miłości między człowiekiem i Bogiem. Tę relację trzeba budować przez poznanie Boga, które dokonuje się na trzech płaszczyznach – Słowa Bożego, modlitwy i życia sakramentalnego.

Książka nie tylko uczy o konieczności czytania Pisma Świętego, ale podaje praktyczne rady dla chcących rozpocząć czytanie. Wprowadza także w prostą formę modlitwy z Pismem Świętym – lectio divina. Uczy spojrzenia na sakramenty jako formy osobistego i intymnego kontaktu z Bogiem. Książka jest wprowadzeniem w życie wiary, może być narzędziem ewangelizacji oraz prowadzić przez pierwsze kroki świadomego wchodzenia w życie Kościoła.

Wszystko na jedynie 48 stronach, z językiem i formą, która trafia do młodzieży.

Krótka prezentacja trzeciego wydania:

Informacje dodatkowe

ROK WYDANIA: 2016

WYDAWNICTWO: FUNDACJA NASZA WINNICA

AUTOR KSIĄŻKI: ZBIGNIEW PAWEŁ MACIEJEWSKI

OPRAWA: MIĘKKA

STRON: 48

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl