Cztery kroki do Miłości. Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga? [audiobook] - ks. Zbigniew Paweł Maciejewski

Krótko, zwięźle i na temat

Nagranie audio bestselerowej książeczki "Cztery kroki do Miłości. Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga?" w wykonaniu autora. Audiobook zawiera płytę CD z plikami mp3 - 80 minut nagrania.

Dokładnie i precyzyjnie

Odkryj, jak spotkać się z Bogiem i jak zbudować z Nim więź.

Audiobook (ok. 80 minut nagrania) jest bardzo treściwy – nie ma tam lania wody, pobożnego ględzenia, beznadziejnego moralizowania i mądrzenia się.

• Audiobook „krok po kroku” (a dokładnie w czterech krokach) pokazuje, jak tworzy się więź i relacja między człowiekiem i Bogiem.
  • Audiobook zdradza sekret właściwego porządku zbliżania się do Boga.
  • Audiobook wprowadza w codzienną lekturę Pisma Świętego jako spotkania z Bogiem.
  • Audiobook pokazuje niezwykle łatwy i prosty, a jednocześnie bardzo owocny sposób modlenia się przy pomocy Pisma Świętego.
  • Audiobook wywraca popularne spojrzenie na sakramenty pokazując je od zupełnie innej strony – atrakcyjnej i pociągającej.

Książka buduje przyjaźń i miłość między człowiekiem i Bogiem

Ostatecznym celem tego audiobooka jest zbudowanie wiary – rozumianej jako przyjaźń i miłość. Jest to zatem książka ewangelizacyjna. Jest to swego rodzaju „Szkoła życia z Bogiem”.

Książka akcentuje potrzebę spotkania się z Bogiem i poznawania Go na trzech płaszczyznach:

• Słowa Bożego
  • modlitwy osobistej
  • życia sakramentalnego.

Na czym polega sekret tego audiobooka?

Tego się dobrze słucha. Skąd źródło tego sukcesu?

Tajemnica tkwi w formie – audiobook opowiada o relacjach między człowiekiem i Bogiem, ilustrując je ludzkimi relacjami miłości. Nie jest to pomysł oryginalny – znajdujemy go w samej Biblii: „Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, a połączy się z żoną swoją, i będą dwoje jednym ciałem. Tajemnica to wielka, a ja mówię: w odniesieniu do Chrystusa i do Kościoła.” (Ef 5,31-32)

Audiobook ma swoich bohaterów, których doświadczenia są naturalne i bliskie czytelnikom. Uruchamiane są pozytywne emocje, które otwierają na podawane treści.

Zrodzona przez życie i oszlifowana przez duszpasterskie doświadczenie

Kim jest Autor?

Nazywam się Zbigniew Paweł Maciejewski. Jestem katolickim księdzem (od 1990 roku). Byłem wikariuszem, studentem KUL, pracownikiem wydziału katechetycznego kurii, rezydentem – katechetą. Obecnie jestem proboszczem Winnicy, w diecezji płockiej. Moja formacja to Ruch Światło-Życie i Odnowa w Duchu Świętym. Zainteresowania to Biblia, teologia pastoralna, katecheza. Prowadzę rekolekcje, szkolenia i warsztaty dla katechetów i księży, publikuję artykuły (głównie katechetyczne), wydaję książki. Jestem autorem popularnego programu przygotowania młodzieży do bierzmowania: „Szkoła życia z Bogiem”. „Cztery kroki” to literacka forma części konferencji tego programu.

Audiobook „Cztery kroki do Miłości” nie jest więc wydumany przy biurku, ale jest zrodzony przez konkretne życie i oszlifowany przez duszpasterskie doświadczenie.

Audiobook podaje praktyczne sposoby

Chcę teraz mocno podkreślić, że atutem audiobooka jest jego praktyczność. Często możemy spotykać się z moralizowaniem i nakazami, ale brakuje pomocnika, który poprowadzi za rękę, „krok po kroku” pokaże, jak budować relację z Bogiem.

• Audiobook nie tylko uczy o konieczności czytania Pisma Świętego, ale podaje jak do tego podejść, jak zacząć.
  • Audiobook nie tylko zobowiązuje czytelnika do studiowania Bożego Słowa, ale podaje prostą metodę – pięciu pytań.
  • Audiobook nie tylko wzywa do modlitwy w oparciu o Pismo Święte, ale pokazuje, jak to robić – wprowadzając w bardzo uproszczoną metodę lectio divina.

W Audiobooku usłyszymy autora książki – ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskiego. Daje to gwarancję, że wie, o czym czyta.

ROK WYDANIA: 2017

WYDAWNICTWO: FUNDACJA NASZA WINNICA

AUTOR I LEKTOR: ZBIGNIEW PAWEŁ MACIEJEWSKI

FORMAT: CD MP3

1 listopada 2018

Wprowadza mnie w inny świat

30 sierpnia 2020

Jest tylko jedna "super" pozycja.