Wydawcy
Oprócz pozycji Naszego Wydawnictwa umieszczamy pozycje Innych Wydawnictw, które szczególnie polecamy.

Chrystus i jego kościół - Joseph Ratzinger

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 28,00 zł 28.00
ilość szt.
Kod produktu: 160

Opis

Książka kard. Ratzingera, późniejszego papieża Benedykta XVI, jest pogłębioną refleksją nad czasem Wielkiego Postu i przygotowaniem do radosnego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W swej zasadniczej części jest zapisem rekolekcji, jakie autor wygłosił w Watykanie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II oraz pracownikom Kurii Rzymskiej. Treść konferencji została jednak – dla potrzeb szerokiego grona odbiorców – poszerzona i przerobiona. W ten sposób także i my możemy skorzystać z mądrości wielkiego teologa i pogłębiać naszą wiarę. 

Bóg nie konkuruje z ziemskimi formami władzy. Nie przeciwstawia swoich zastępów innym zastępom. Jezusowi w Ogrodzie Oliwnym Bóg nie posyła dwunastu legionów aniołów, aby Mu pomogły.

Hałaśliwej i despotycznej władzy tego świata przeciwstawia On bezbronną władzę miłości, która na Krzyżu — a potem wciąż od nowa w dziejach — przegrywa, a mimo to stanowi coś nowego, Boskiego, co opiera się niesprawiedliwości i ustanawia Królestwo Boże. Bóg jest inny. (Benedykt XVI)

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl